Два гола на Варан помогнаха на Реал Мадрид за 10-та поредна победа във всички турнири (ВИДЕО)

"Кралете" се наложиха с 4:1 като гости на третодивизионния Корнея и са с единия крак в осминафиналите за Купата на краля

Еврошампионът и съперник на Лудогорец в Шампионска лига - Реал Мадрид постигна 10-та поредна победа във всички турнир след 4:1 като гост на третодивизионния каталунски Корнея и си осигури протоколен реванш на „Бернабеу” в турнира за Купата на Испания.

Двата отбора никога не се бяха срещали досега, но съдбата ги изправи един срещу друг в 1/16-финалите тази година.

Анчелоти даде почивка на шестима титуляри – Роналдо, Касияс, Рамос, Пепе, Модрич и Кроос. В тяхно отсъствие защитата беше прекроена, но Рафаел Варан стана първият играч на Реал, който вкарва два гола с глава в един мач за купата от 2002 година насам, когато това направи Тоте.

Именно Варан откри резултата в 9-ата минута и засече с глава центриране на Хамес от корнер под гредата за 1:0 на китния стадион „Корнелия де Лобрегат”.

Реал контролираше напълно играта, но изненадващо домакините успяха да изравнят с единствената си добра атака след гола. Жоел се пребори за дълга топка и я насочи към центъра, там Хоселе насочи пас, а Оскар Муньос добре гардира срещу Арбелоа и се разписа зад Кейлор Навас – 1:1 в 19-ата минута.

Съдията подмина дузпа за Реал в средата на първата част, когато Жоел изби с ръце удар с глава на Начо, но европейският шампион поведе след нов корнер. Този път центрирането бе на Иско и Варан пак се пребори с прекия си пазач и вратаря Сеговия, за да насочи параболичен удар в далечния ъгъл – 2:1.

Вратарят продължи с лудориите и излезе много напред да пресече с гърди пас за Чичарито, а после се опита и да мъже Иско, но се измъкна. През първата част грандът от Мадрид владееше топката в 76% от времето, но водеше само с един гол.

В началото на втората част Сеговия изчисти лошо една топка, Хавиер Ернандес овладя и напредна преди да прати прецизно в долния ъгъл за 3:1.

Марсело замени Хамес Родригес преди да изтече час игра и се разписа 14 минути по-късно. Първо Чичарито се размина с хубаво прострелно подаване на бразилеца, но минута по-късно Иско направи двойно с Бензема и стреля, Сеговия изби, но Марсело реагира най-добре и направи точна добавка за 4:1.

Реваншът на „Сантяго Бернабеу” е на 17 декември.