Милан и Наполи пак буксуват, Интер надви Сампдория с дузпа в 90-ата минута (ВИДЕО)

Игуаин вкара дузпа и пропусна втора в Бергамо, където Кайехон подаде заявка за пропуск на сезона с необяснимо изпълнение на метър от гола

Милан отново забуксува с 1:1 като гост на Каляри, а в същото време Интер взе драматичен успех с 1:0 като домакин на Сампдория с победен гол от дузпа в 90-ата минута на Икарди в 9-ия кръг на Серия А. Продължиха и неубедителните игри на Наполи, който с мъка се докопа до 1:1 в Бергамо срещу Аталанта.

Ивайло Чочев остана резерва и не се появи в игра за Палермо при успеха с 1:0 у дома над Киево, дошъл след късен победен гол на Лука Ригони в 81-ата минута.

На „Сант Елия” в Сардиния се радваха освен на успеха с 4:0 над Емполи в миналия кръг, и на отварянето на нов сектор от стадиона след над година строеж.

Адил Рами спаси Милан с изчистване от голлинията в 5-ата минута, а Каляри започна много агресивно и първият удар на „росонерите” дойде в 15-ата, когато Фернандо Торес би в ръцете на Крано.

Сардинците поведоха с бърза атака в 24-ата минута. Марко Сау центрира от крилото и Ибарбо с глава прониза мрежата за 1:0 с първия си гол за сезона.

Сау излезе сам срещу Абиати в 32-ата минута, но опитният страж го надигра с крака в ситуацията един на един.

Вместо това, Милан изравни с атрактивен гол на Джакомо Бонавентура, който забеляза, че вратарят е напуснал голлинията си и го прехвърли много елегантно в далечния ъгъл – 1:1.

След паузата Каляри отново бе по-активен и може да съжалява, че не спечели.

Абате изчисти от крака на Косу и предотврати гол, а после и гредата помогна на Милан, защото Конте я разтресе от пряк свободен удар.

Резервата Диего Фариас имаше златен шанс да остави трите точки за Каляри в 90-ата минута, ала от 6-7 метра стреля право в Абиати и Милан взе точка след второ поредно 1:1 в Серия А.

Труден мач имаше и Интер, който обаче успя да надвие Сампдория с 1:0 на „Джузепе Меаца”. Юве и Самп бяха единствените отбори без загуба през сезона пред кръга и това означава, че вече всички 20 тима в елита са губили.

„Моряците” нямаха победа като гост на Интер от 1996 година и тази вече и късметът не бе на тяхна страна.

Икарди накара Ромеро два пъти да спасява през първата част, но гостите можеха да поведат точно преди почивката, когато Дункан щеше да счупи горната греда на Ханданович и „нерадзурите” бяха изпратени с освирквания от публиката на почивката.

Ханданович отрази шут на Окака, а после се справи с пряк свободен удар на Габиадини след паузата.

Паласио не бе точен при пас на Ковачич, а Самп пак проклинаше съдбата в края – този път Окака проби до аутлинията и върна за Едер, чийто удар бе избит от Ханданович в напречната греда.

В последната минута Алесио Романьоли необмислено влезе в краката на Кузманович и Интер получи дузпа. Мауро Икарди пое отговорността и вкара в десния ъгъл, въпреки че Ромеро позна ъгъла, а така донесе и успеха на Интер.

Наполи доказа, че играе трудно в Бергамо и с много мъки стигна до 1:1 като гост на Аталанта, където не бе печелил от сезон 2009/10. Отборът на Рафа Бенитес изравни с една дузпа в 86-ата минута, но изпусна втора в добавеното време и пропиля шанса за пълен обрат.

Първата част бе за гостите, но голът им убягваше. Марко Спортиело спаси удари на Мертенс и Хамшик. Наполи имаше 71% владение на топката до почивката.

През втората част Хамшик опита да прехвърли вратаря от 30-ина метра, а Мертенс облиза гредата с топовен шут.

Аталанта хвана южняците на контра и Кристиан Раймонди центрира за Херман Денис, който вкара пети гол от 7 мача срещу бившия си клуб за 1:0.

Хосе Кайехон накара всички да се хванат за главата в 62-ата минута и успя да изпусне от един метър на втората греда.

Лука Чигарини остави домакините с 10 души в края с втори жълт картон и Наполи се възползва. Игуаин овладя с гръб към вратата, обърна се и бе съборен за дузпа. Аржентинецът сам я вкара за 1:1.

В добавеното време Наполи получи втора дузпа, но Игуаин я изпусна и точките останаха поделени.