Станаха известни четвъртфиналистите в турнира за Купата на БФС при юношите (старша възраст

Станаха известни четвъртфиналистите в турнира за Купата на БФС за юноши старша възраст (родени 1997 година).

Станаха известни четвъртфиналистите в турнира за Купата на БФС за юноши старша възраст (родени 1997 година). Две от водещите школи в България не успяха да преодолеят този етап и това са Ботев (Пловдив) и Славия (София). Все пак и двата отбора срещнаха други сериозни противници. Останалите стабилни академии продължават без проблеми напред.

Най-драматично беше в софийското дерби между ЦСКА и Славия, което се игра на един от терените на комплекс Царско село. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите армейците ликуваха след 3:1. Решителната дузпа реализира капитанът Калоян Стефанов, който преди близо месец се върна в игра след дълго отсъствеи заради травма.

Черно море (Варна) разгроми Монтана със 7:0, като хеттрик записа Красимир Крумов, а два гола добави Николай Минков. Стоян Илиев и Милен Николов добавиха по един гол. Черноморец също продължава напред, след като отнесе Берое с 4:1. Даниел Андреев откри резултата за акулите от дузпа, след него Антон Атанасов и Боян Милков покачиха до 3:0. Гостите от Стара Загора върнаха един гол, но Антон Атанасов оформи крайното 4:1. До края на мача бургазлии можеха да вкарат още, но Мартин Иванов и Павел Парушев пропуснаха чисти ситуации. Утре са мачовете при юношите (младша възраст) в този турнир, а в събота играят децата. Жребият за четвъртфиналите във всички възрасти ще се тегли на 5 ноември.