Дунав (Русе) е на 1/4-финал на турнира за Купата на БФС за юноши старша възраст

Момчетата на Димитър Тотев победиха отбора на Етър (Велико Търново) с 3:1 в мач от 1/8-финалната фаза

Дунав (Русе) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 1997 година, съобщават от пресцентъра на русенския тим.

Момчетата на Димитър Тотев победиха отбора на Етър (Велико Търново) с 3:1 в мач от 1/8-финалната фаза на надпреварата в мач, който се игра на Градския стадион в Русе.

Станимир Петров поведе за дунавци, но гостите успяха бързо да върнат гол. До почивката обаче Веселин Василев даде отново преднина за домакините. През втората част Динко Станчев узакони предимството на терена за младите играчи на Дунав и оформи крайното 3:1 в тяхна полза.

Жребият за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС се очаква да бъде теглен през следващата седмица. Освен Дунав за тази фаза се класираха отборите на Лудогорец, Литекс, Черно море, Черноморе, Левски, ЦСКА и Ботев 57.

Официално: Ботев (Пд) иска международен съдия за реванша с ЦСКА