Дерменджиев на път за Швейцария: Победа ще ни класира напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дерменджиев на път за Швейцария: Победа ще ни класира напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Този кръг ще даде голяма яснота за цялото класиране в групата, и ние, и Базел знаем залога на този мач"

Лудогорец замина с големи надежди и пределна концентрация за Швейцария, където ще гостува на Базел във вторник от 21:45 в 4-ия кръг от битката в Група B на Шампионска лига. На летище „София” наставникът Георги Дерменджиев сподели пред репортер на Novsport.com, че няма кадрови проблеми и единствената липса е на наказания Йордан Минев, станал автор на гола, който донесе първата победа на български отбор в груповата фаза на турнира (1:0 над Базел в София).

„Всички са добре, 21 картотекирани са на линия. Имаме достатъчно футболисти. Да, Минев ни донесе победата (в миналия мач), добър футболист от висока класа е, но мисля, че Ангуло ще се справи също. Този кръг е важен не само за Лудогорец, а за разпределението в групата и за 4-те отбора. Равенство може да се окаже полезно. Този кръг ще даде много голяма яснота за класирането. Реал Мадрид ги слагам на първо място, но Ливърпул, Базел и ние сме в битка”, подчерта Дерменджиев на летище „София” при заминаването на „орлите” за Швейцария.

Въпреки че е наказан, Данчо Минев също замина със своите съотборници. 





Разградчани пристигнаха на аеропорта с два автобуса, а отборът до 19 години замина заедно с първия състав за своето участие в Младежката шампионска лига. Клубното ръководство бе представено от изпълнителния директор Ангел Петричев, президента Александър Александров, административния директор Георги Караманджуков и главния селекционер Валентин Станчев.



Според Георги Дерменджиев равенство в Базел също може да се окаже полезно, а победа почти сигурно ще значи участие на Лудогорец в Европа и напролет. Той отново посочи, че в такива срещи важен е само крайният резултат и красивата игра остава на заден план за сметка на тактиката.



„Дори равен да вземем ще бъде добре, но не отиваме за равен мач. Отиваме да играем както ние искаме и да спечелим три точки. Ще бъде изкючително труден мач, защото и Базел знаят каква е цената на този мач. Естествено и публиката ще им помогнем но футболистите на Лудогорец са изиграли много такива мачове и мисля, че ще се справят. Това са мачове, които се играят силно тактически, много умно, които нямат нищо общо с красивия футбол. Това са мачове за печелене на точки и класиране. Базел ще бъдат много напрегнати, но при нас психологическия ефект на напрежението също ще бъде висок. Знаете за какво става въпрос, при една победа отборът автоматично ще бъде класиран”, смята Дерменджиев.



Час и половина преди излитането на българския първенец времето в Базел беше ясно с температура 8 градуса.
 
Официално: Локо (София) преподписа с вратаря Мартин Величков

Новият договор на стража е до лятото на 2027 година

Капитанът на Спартак (Варна) защити клуба

Капитанът на Спартак Варна - Деян Лозев, излезе с обръщение в социалните мрежи към феновете на "соколите", след като стана ясно, че в офисите на клуба е имало посещение от Икономическа полиция

Станислав Генчев: Скоро ще видим Ибе в игра

Наставникът на Локомотив София Станислав Генчев призна, че съвсем скоро ще видим в игра звездното попълнение на "железничарите" - Джордан Ибе

Левски с най-голяма глоба от БФС след последния кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви глобите и наказанията след 21-вия кръг на efbet Лига

Хьогмо преди Ференцварош: Всеки мач е различен, имаме шанс

Старши треньорът на Лудогорец - Пер Матиас Хьогмо, даде традиционната си пресконференция преди двубоя на "орлите" срещу Ференцварош от плейофите в Лига Европа

Хьогмо грабна лопатата, започна да чисти терена на Лудогорец

Треньорът на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо се включи в почивстването на терена на "Хювефарма Арена" преди утрешния мач с Ференцварош от плейофите на Лига Европа