Кросби с пет асистенции за седмата поредна победа на Питсбърг

Шампионът Лос Анджелис разгроми Ванкувър с 5:1

Сидни Кросби направи пет асистенции за седмата поредна  победа на Питсбърг в НХЛ - този път с 6:1 срещу Бъфало.  Патрик Хорнквист и Крис Летанг се отличиха с по два гола, а  по веднъж се разписаха Евгени Малкин и Роберто Бортуцо.

Тампа Бей също стигна до убедителен успех след 7:4 срещу  Кълъмбъс. Тайлър Джонсо вкара два гола, а Райън Калахън добави  гол и две асистенции за петата поредна победа на Тампа. Филаделфия измъкна успех с 4:3 срещу Колорадо. Клод Жиру  завърши с два гола и асистенция за третата поредна победа на  Филаделфия. Торонто надигра Ню Йорк Рейнджърс с 5:4, а победния гол  вкара Лео Комаров 5 минути преди края.

Шампионът Лос Анджелис разгроми Ванкувър с 5:1 пред над 18  000 зрители в "Стейпъл Сентър". "Кралете" вкараха три гола още в първата третина и прокараха пътя към победата. Тайлър Тофоли записа гол и две асистенции и помогна на Ел Ей да постигне седма победа в последните осем домакински мача. С гол на Франс Нилсен 2 минути преди края отборът на Ню Йорк Айлендърс спечели с 1:0 срещу Финикс. Успехът е трети пореден  за Айлендърс.