Вавринка даде само два гейма на Бердих в Лондон

Швейцарският тенисист имаше нужда от едва 59 минути, за да стартира успешно второто си участие

Шампионът от „Australian Open” Стан Вавринка постигна разгромна победа с 6:1, 6:1 срещу Томаш Бердих в първия двубой от група А във финалите на АТП. Швейцарският тенисист имаше нужда от едва 59 минути, за да стартира успешно второто си участие в Лондон. Той спечели 59 от 88-те точки в мача по пътя към петата поредна и общо десета победа в 15-ия му мач с чеха.

Вавринка се намираше в много слаба форма в последните месеци, като беше спечелил само осем от последните си 16 мача и отпадна в първия кръг на три от последните си четири турнира.

Бердих пък беше на обратния полюс - игра финал в Пекин, спечели титлата в Стокхолм и стигна полуфиналите на мастърса в Париж. Заради това повечето прогнози бяха за успех на чешкия тенисист.

Вавринка обаче имаше категорично предимство на корта. Той взе първите пет гейма и дори имаше точка за спечелването на първата част с 6:0. Бердих все пак предотварите трети пореден пробив в подаването си, но още в следващия гейм бързо предаде сета.

Във втория сет нещата не се промениха. Бердих спечели първия гейм, но след това загуби шест поредни и напусна корта победен след по-малко от час игра.

За пети път при петото си участие в заключителния турнир на АТП Бердих допусна поражение в първия си мач. Вавринка пък записа седмата си победа срещу играч от топ 10 през 2014 г., но първа от финала на мастърса в Монте Карло срещу Роджър Федерер през април.

Във втората среща от групата, която започва в 22.00 часа, лидерът в световната ранглиста Новак Джокович започва защитата на титлата в Лондон срещу шампиона от US Open Марин Чилич.

Вчера в група В Роджър Федерер и Кей Нишикори спечелиха двусетови победи, съответно срещу Милош Раонич и Анди Мъри.