Българският лекар на Кличко: Пулев няма шанс

Българският лекар на Кличко: Пулев няма шанс

Мисля, че двубоят няма да е труден за Кличко, казва българинът Степан Желяпов

Кубрат Пулев няма никакъв шанс да победи Владимир Кличко. Това мнение изрази българският лекар на украинеца Степан Желяпов в интервю пред "Комсомолская правда". Двамата боксьори излизат един срещу друг на ринга в събота, 15 ноември, в мач за световните титли на Кличко във версии WBA, IBF и IBO.

"Аз съм българин, фамилията ми е българска, зная езика, а предците ми са дошли в Южна Молдова именно от България. Но вече 37 години живея в Украйна, където се запознах с братята Кличко. Дълго време работих с тях и до днес се обръщат към мен за съвети. Затова симпатизирам на Пулев, но ще викам за Кличко", разясни д-р Желяпов, след което даде и прогнозата си за мача. 

"Мисля, че двубоят няма да е труден за Кличко. Справи се с контузията и отново е във върхова форма. Намира се в сигурни лекарски ръце, има и треньор, с който говорят на един език. Всички претенденти се хвалят, но знаем накрая как всичко приключва. Противниците на Кличко разочароват себе си и обществеността, все пак той няма загуба от 10 г. Това обаче не значи, че в тази среща няма да има интрига. Всяка битка е непредсказуема, особено в тежка категория", каза още Желяпов, а накрая добави, че Кличко ще бъде в отлично настроение, тъй като му предстои да стане баща.

Мегасблъскът Джошуа - Фюри ще е в Ню Йорк на 20-ти ноември

Дългоочакваният боксов сблъсък между Антъни Джошуа и Тайсън Фюри е договорен и трябва да се проведе на 20 ноември в легендарната зала „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк

Сребро за България от Световното по ММА в Абу Даби

Андриян Поплавов стана световен вицешампион по ММА при момчетата до 12 години в категория до 27 кг.

Български победи на Европейското по бокс до 19 години

Владимир Давидов и Джан Фикрет осигуриха две зрелищни победи за България на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в Лозница, Сърбия.

Махачев коментира ритуалите преди битка на Топурия

Руснакът е бил изненадан от поражението на испанеца срещу Джъстин Гейджи

Двама от ЦСКА се включват в националния тим по борба

Радостин Василев и Алан Дзабиев са първите от 13 поканени състезатели на СК Борба ЦСКА, които се включват в тренировъчния процес на националния отбор в класически стил, съобщава Българска федерация по борба.

Борбата отстрани състезател, уличен в употреба на допинг

Българска федерация по борба е отстранила от националния отбор в класически стил състезател, уличен в употребата на допинг, съобщават от организацията.