Федерер даде само гейм на Мъри

Швейцарецът и Кей Нишикори ще играят в полуфиналите

Втората ракета в света Роджър Федерер разгроми Анди Мъри с 6:0, 6:1 в среща от груповия етап на турнира в Лондон.

Швейцарецът спечели 11 поредни гейма и унижи британеца пред публиката в родината му само за 56 минути. За Федерер този мач беше без особено значение, тъй като победата на Кей Нишикори над Давид Ферер вече му беше гарантирала място в полуфиналите.

Маестрото финишира на върха в група В, а Нишикори също отива напред след успеха си срещу Ферер, който замени контузения Милош Раонич. За място във финала Федерер ще спори с втория от група А.

В нея са Новак Джокович (2 победи), Стан Вавринка (победа и загуба), Томаш Бердих (победа и загуба) и Марин Чилич (две загуби). Заключителните мачове от тази група ще се играят днес.