Руслан Албегов защити титлата си на Световното първенство по вдигане на тежести

Руслан Албегов защити титлата си на Световното първенство по вдигане на тежести

Руснакът беше най-добър в изхвърлянето с 210 килограма, а с второ постижение в изхвърлянето от 252 килограма си осигури златото в двубоя

Руснакът Руслан Албегов защити титлата си при най-тежките в категория над 105 килограма на Световното първенство по вдигане на тежести в Алмати (Казахстан). Албегов завърши със сбор от 462 килограма. Той беше най-добър в изхвърлянето с 210 килограма, а с второ постижение в изхвърлянето от 252 килограма си осигури златото в двубоя. Така 26-годишният руснак нанесе първо поражение в официално състезание на олимпийския шампион Бехдад Салими Кордасиаби (Иран).

Кордасиаби остана втори с 457 килограма (206 и 251) и не успя да спечели трета световна титла в кариерата си след Анталия 2010 и Париж 2011. Трети се нареди Мохамед Масуд (Египет) с 436 килограма (193 и 243). Руснакът Алексей Ловчев спечели златото в движението изтласкване с 257 килограма, но остана извън крайното класиране, след като направи три неуспешни опита на 205 и 206 килограма в изхвърлянето и не успя да запише двубой.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.