Гаф на Петър Чех не попречи на Чехия да сломи приятната изненада Исландия (ВИДЕО)

Вратарят на Челси направи голяма грешка, но късметът се усмихна после на Чехия за 2:1 в Пилзен и те са едноличен лидер в Група А

Чехия направи пълен обрат срещу Исландия за 2:1 у дома в дербито на лидерите в Група А на квалификациите за Евро 2016.

Преди двубоя и двете страни бяха с пълен актив от 9 точки, а Холандия се доближи на 3 от тях след разгромно 6:0 над Латвия. Сега вече чехите са еднолични лидери с 12 точки след 4 поредни победи, исландците остават втори с 9, с 3 пред холандците.

Мачът в Пилзен започна ужасяващо за Чехия. Техният вратар Петър Чех излезе да играе с топката след тъч, но се размина и непокритият Рагнар Сигурдсон имаше лесната задача да вкара от няколко метра на празна врата – 1:0 за гостите.

След гола исландците се дръпнаха назад. Крейчи стреля неточно от обещаваща позиция, а вратарят Халдорсон спаси шут на Давид Лафата към близката греда.

Сигторсон изпусна златен шанс да удвои и след като бе изведен сам срещу Чех, но се забави и Кадерабек с отчаян шпагат изби от краката му.

Същият този Павел Кадерабек се оказа незаменим и в атака и в добавеното време на първата част изравни резултата, когато Даниел Пудил с кански мъки остави топката в игра след силно центриране от пряк свободен удар – 1:1.

Голът окрили чехите за началото на втората част и Сивок, Крейчи и Лафата бяха близо до втори гол. Попадението за домакините все пак дойде, но с голяма доза късмет в 61-ата минута. Ярослав Плашил настигна топката и опита да подаде пред вратата, но Йон Дади Бодварсон протегна крак и насочи в собствената си врата с автогол за 2:1.

Гилфи Сигурдсон беше много близо да изравни веднага, но неговият нисък удар разтресе гредата зад Чех. После пък Кари Арнасон изчисти удар с глава на Крадец от голлинията.

Дефанзивният подход на исландците не им позволи да превключат на по-атакуваща вълна и Чехия заслужено празнува 4-та поредна победа в групата.

6 1 Казахстан 4 0 1 3 4 : 10 -6 1
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини