Домакински победи класираха Гана и Мали на финалите за Купата на Африка

На финалите през януари ще играят още Гвинея, Алжир, Замбия и Кабо Верде

Домакински победи осигуриха на нови 4 отбора места на финалите за Купата на Африка в началото на януари. Турнирът бе преместен от Мароко за Екваториална Гвинея заради опасността от ебола.

От 18:00 часа българско време се реши битката в още 3 квалификационни групи, които излъчиха общо 6 финалиста.

В група E ситуацията беше най-заплетена и преди последните срещи разликата между първия и последния беше едва две точки.

Лидерът Гана не допусна изненада и победи у дома Того с 3:1, за да се класира напред като първи в групата.

Варис (’24) и Уакасо (’27) дадоха добър аванс на „Черните звезди” още преди почивката. Аите намали в началото на втората част за 2:1, но Баду сложи точка на спора с точен удар за 3:1.

Траоре и дузпа на Сума донесоха победата на Гвинея с 2:0 у дома над Уганда.

Така Гана завърши в групата на първо място с 11 точки, Гвинея също отива на финалите с 10 на второ място.

В Група B Мали нанесе първа загуба на Алжир и двата отбора заедно продължават напред.

След 5 поредни победи днес „Пустинните лисици” бяха повалени с 0:2 след попадения на играещите в Европа Ятабаре и Кейта.

Алжир (15) и Мали (9 точки) се класират за финалите, а Малави остана трети със 7 след 0:0 като гост на аутсайдера Етиопия.

Подобен бе сценарият и в Група F, където Замбия надви Кабо Верде трудно с 1:0 и двете страни заедно отиват на финалите в Екваториална Гвинея.
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола