ЦСКА запази аванса пред Лудогорец след агресивно равенство на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора доиграха срещата с по 10 души, като още много грубости белязаха битката на лидерите в класирането

ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят в дербито на 16-ия кръг на „А” група и завършиха наравно 1:1 на стадион „Българска армия”. Двубоят оправда очакванията си за „взривоопасен мач”, след като бяха показани цели 10 наказателни картона, два от които червени, като синът на Стойчо Младенов също бе изгонен от пейката за непрестанни реплики към съдията Таско Тасков.

И двата гола падаха още през първата част, като Александър Тунчев даде аванс на „червените” в 25-ата минута, а в 37-ата Фабио Ешпиньо от пряк свободен удар оформи крайното 1:1.

Двубоят започна взривоопасно още от първата минута. Сблъсъците преобладаваха, като при един такъв Лудогорец остана с човек по-малко още в 14-ата минута. Мисиджан влезе остро в краката на Апостол Попов и бе изгонен.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Численото предимство оказа влияние и „червените” поведоха в 25-ата минута след грешка в отбраната на гостите. След центриране от корнер, защитниците на Лудогорец успяха да изчистят, но топката попадна в Маркиньос, който отново я върна в наказателното поле. Александър Тунчев бе оставен непокрит и с глава препарира Владо Стоянов, пращайки топката в левия му ъгъл.

Въпреки че бяха останали с човек по-малко, „зелените” успяха да изравнят играта и стигнаха до изравняване. Тони Силва фаулира връхлитащия Данчо Минев на границата на наказателното поле. Ешпиньо застана зад топката и с красиво изпълнение прати кълбото в мрежата на Дивиш за 1:1.

Четири минути преди края на първата част още една интересна ситуация възстанови численото равенство на терена. Асистиралия за гола на ЦСКА Маркиньос влезе с бутоните напред и удари в коляното Светльо Дяков, за което също получи директен червен картон.

През втората част грубостите по терена значително намаляха, но и опасностите пред двете врати не бяха толкова много. Двубоят се премести в центъра на терена, а може би и фактът, че двата отбора останаха с по 10 човека на терена, също си каза думата.

Най-опасната ситуация за вторите 45 минути бе на сметката на домакините. Голмайсторът на „червените” Александър Тунчев отново се оказа непокрит в наказателното поле на Лудогорец при изпълнението на статично положение, но този път ударът на бранителя мина встрани от вратата на Владо Стоянов.

Така, след равенството, ЦСКА запазва преднината си от пет точки на върха в класирането пред Лудогорец. „Червените”  имат 37 точки, докато възпитаниците на Георги Дерменджиев са с 32 на втората позиция.