Мани Пакиао нанесе първа загуба на Крис Алгиери

Мани Пакиао нанесе първа загуба на Крис Алгиери

Двубоят в Китай продължи 12 рунда

Филипинецът Мани Пакиао записа успех по точки срещу непобедения досега американец Крис Алгиери и защити титлата си в полусредна категория във версията на WBO.

Двубоят в Макао (Китай) продължи 12 рунда и след техния край съдиите единодушно дадоха победата на 35-годишния Пакиао - 119:103, 119:103, 120:102. За филипинската звезда в бокса това бе 57-а победа от 64 срещи (5 поражения и 2 равенства), докато 30-годишният Алгиери бе спечелил всичките си 20 боя досега.

Пакиао доминираше през всичките 12 рунда и в хода на двубоя изпрати съперника си в нокдаун шест пъти, но Алгиери все пак успя да се задържи на ринга до края.

Мани Пакиао ще се бие на 47 години

Филипинската легенда Мани Пакиао все още не е приключил с бокса и ще се завърне на ринга на 18 април, за да се изправи срещу бившия световен шампион в полусредна категория Руслан Проводников в 10-рундов демонстративен мач, предава АП. 

Тайсън Фюри се завръща заради трагедията с Антъни Джошуа

Британецът Тайсън Фюри заяви, че злощастната автомобилна катастрофа на Антъни Джошуа в Нигерия, която доведе до двама смъртни случая, е била „повратна точка“ за него в решението му да се завърне на професионалния боксов ринг.

Триумф в ММА: Ангел Алиев завоюва европейска титла в Белград

Българска федерация по ММА записа поредна златна страница в своята история

Тайсън Фюри се завръща

Тайсън Фюри ще се завърне на ринга на "Тотнъм Хотспър стейдиъм" на 11 април

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави