Пулев: На българите им липсва уважението и вярата (+ВИДЕО)

Пулев: На българите им липсва уважението и вярата (+ВИДЕО)

След мача много българи ме обвиниха, каза Кобрата

Кубрат Пулев изглеждаше леко разочарован от обърналите се нагласи на родната публика след загубата му от Владимир Кличко. Преди двубоя Кобрата бе подкрепян, след поражението си обаче – охулен и заклеймен. По български.

„Два са проблемите на българския народ – уважението и липсата на вяра”.

„Имаме си го този негативизъм. За съжаление е така. Като народ сме малко чуждопоклонници – веднага да възвеличаваме чуждото. Дано да го преодолеем и дано да сме живи, когато го преодолеем”.

„Обвиниха ме българите, защото сме си много критични, че съм се държал така, че съм говорил това преди мача. Той, когато ми каза, че съм простак, след мача, никой нищо не каза”.

„Не мога да кажа две различни Българии. Мога да кажа, че абсолютно всички в залата бяха изненадани от тази публика. Мисля, че имаше около 8-10 000 българи. Подкрепата беше силна. Даже и брат ми ми каза, че трябва да победим, за тези българи, които са дошли. Имах чувството, че съм си в „Арена Армеец””.

И, типично по български, боксьорът Кубрат Пулев получи въпрос за уволнението на Любослав Пенев от поста селекционер на националния отбор по футбол.

„Ще се разгранича от лошата черта на българина, който разбира всичко. Любо е открит и откровен човек. Познавам го лично. Имаше воля и желание да направи нещо в националния отбор. Всичко това, което го правят сега, е грозно, но си е в наш стил. Да си го кажат, не да се плюят по медиите. Аз също чух от боксьори някои неадекватни изказвания след мача ми. Не мисля, че професионалисти трябва да се излагат така по медиите. Не е хубаво за българския футбол”, каза Пулев.

ПЪЛЕН ЗАПИС

Време за битка: Кубрат Пулев излиза да защити титлата си срещу Гасиев

Големият сблъсък е тази вечер от 22:00ч. в Дубай

Кобрата със сериозно теглово предимство пред Мурат Гасиев преди мача между двамата (ВИДЕО)

Те преминаха през официалния кантар

Награждават сумист №1 на България

Церемонията е на 15 декември

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри