Атлетико (Минейро) спечели Купата на Бразилия, полиция влезе на терена (ВИДЕО)

Тимът надви новия шампион Крузейро в скандален мач

Полиция влезе на терена, за да усмири биещите се футболисти на финала за Купата на Бразилия между Атлетико Минейро и новите шампиони от Крузейро (Бело Оризонте). Това беше втора финална среща, която Атлетико Минейро спечели с 1:0 и вдигна трофея с обща победа 3:0 благодарение на успеха с два чисти гола в първия финал.

Полицаи с шлемове и щитове влязоха в заключителните пет минути на мача, след като абсолютно всички играчи се струпаха в мелето. Но ситуацията бързо се успокои, след като Леандро Доницете получи директен червен картон заради безнадеждния си фаул.

Нападателят Диего Тардели вкара единствения гол секунди преди края на първото полувреме, а така Атлетико Минейро вдигна купата на страната за първи път в историята си. Само три дни по-рано Крузейро пък стана шампион за втора поредна година. Атлетико Минейро спечели първата среща с 2:0 и днес също контролираше мача през цялото време.

"Превъзхождахме ги 90 минути. От Крузейро казваха, че не е проблем да заличат аванс от 2:0, но ние сме горди, че не го позволихме, коментира нападателят на победителите Луан. По-голямата част от стадиона остана празна, след като домакините от Крузейро поискаха 500 риала за билет, което прави близо 200 долара.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола