Интер подари на Манчини победа с 10 души и европейска пролет за 50-ия му рожден ден (ВИДЕО)

"Нерадзурите" биха Днипро с 2:1, Ханданович хвана 6-та поредна дузпа, а Сент Етиен, Карабах и украинците ще спорят за едно място напред

Интер зарадва Роберто Манчини с победа с 2:1 над украинския Днипро в Милано навръх 50-ия му рожден ден и се класира за елиминациите напролет в Лига Европа.

След 3 победи, две ремита и 11 точки Интер печели група F със сигурност. Сент Етиен и Карабах направиха 1:1 в другия мач и имат по 5 точки, а Днипро остана с 4. Така трите отбора ще се борят за едно място напред в последните срещи, когато Интер гостува на Карабах, а Днипро приема Сент Етиен.

Мачът в Милано бе по-специален за Роберто Манчини, защото той направи дебют начело на Интер в Лига Европа навръх 50-ия си рoжден ден, но беше наказан за евротурнирите и изгледа мача от трибуните на „Джузепе Меаца”.

Днипро от самото начало демонстрира, че няма какво да губи срещу по-именития съперник и играеше разкрепостено. Лошо изчистване на Ханданович остана ненаказано, но в 16-ата минута босненският вратар изби удар на Конплянка право на пътя на Руслан Ротан и капитанът на украинците откри резутлата.

Ранокия получи жълт картон и секунди по-късно рискуваше втори след фаул срещу Никола Калинич, но бе пощаден от съдията.

Нещата вървяха зле за „нерадзурите” и Гуарин повали Коноплянка за дузпа. Ханданович обаче доказа, че е чудесно умее да спасява удари от бялата точка и отрази дузпата на самия Коноплянка.

Този момент се оказа решаващ, защото веднага след пропуснатата дузпа защитата на Днипро изчисти лошо центриране на Ернанес от пряк свободен удар и Здравко Кузманович изравни с мощен изстрел след половин час игра.

Кравченко тества вратаря на Интер отдалеч, а Юто Нагатомо бе изведен сам срещу стража на Днипор, само за да бие в аут. Японецът нарани рамото си при падането след изстрела и бе заменен.

Драматичните събития не спряха и през втората част. Още в първата минута след паузата капитанът на Интер Ранокия бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу другия капитан Ротан и домакините останаха с 10 души.

4 минути след червения картон Интер неочаквано поведе. Ернанес пусна пас по конец и Пабло Освалдо засече точно – 2:1.

Шансът обърна гръб на гостите след това и Ханданович отрази блестящо удар на Калинич, а Жуан Жезуш изчисти от голлинията.

С човек по-малко Интер затвори играта с цел да запази аванса си. Днипро стигна до гол с глава на Селезньов след центриране на Коноплянка, но той бе отменен за засада и трите точки останаха в Италия.

Сент Етиен неочаквано не можа да бие азербайджанския Карабах и се задоволи само с 1:1 на свой терен.

Вугар Надиров изведе шокиращо напред гостите след четвърт час, но бившият стрелец на Спортинг Лисабон - Рики ван Волфсвинкел изравни бързо в 21-ата минута.

Натискът на Сент Етиен повече от час се оказа безплоден и точката остави цялата развръзка за второто място в групата за последните срещи.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)