България с рекорд по допинг проби в щангите

България с рекорд по допинг проби в щангите

Данните бяха изнесени на конгреса на Европейската федерация по вдигане на тежести (ЕфВТ) в Кипър, където продължава първенството на Стария континент до 20 и 23 години

Щангистите на България оглавиха класацията за най-много дадени проби за допинг от европейските държави след олимпиадата в Лондон.

Данните бяха изнесени на конгреса на Европейската федерация по вдигане на тежести (ЕфВТ) в Кипър, където продължава първенството на Стария континент до 20 и 23 години.

„При нашите състезатели са идвали 22 пъти допинг ченгета - информира от Кипър шефът на родната централа Неделчо Колев. - Така изли-
за, че сме наи-проверяваните за допинг, но също така трябва да отбележим, че в последната половин година не са ни навестявали. А това значи, че вече сме върнали доверието. В същото време има държави, предимно от Азия, които не са тествани нито веднъж..."

Същевременно двама наши спечелиха бронзови медали на европейското - Джесика Иванова (над 75 кг) при 20-годишните и Георги Шиков (94 кг) при по-големите.

Джесика завърши с двубой от 192 кг (87 и 105) и след края на състезанието получи неочакван подарък - българин, живеещ от 25 години в Кипър, като видял скъсаните й състезателни обувки, купил нови. Олимпийският шампион за младежи Шиков се върна след 2-годишно наказание за допинг и постигна 362 кг (162 и 200). Така българите вече имат 4 бронза.
Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване