Фенербахче и Панатинайкос си осигуриха място в топ 16 на Евролигата за мъже

Барселона продължи победната си серия

Панатинайкос и Фенербахче си осигуриха място в топ 16 на баскетболната Евролига за мъже. Гръцкият гранд надделя над гостуващия Байерн Мюнхен с 87:72 (44:33) в среща от седмия кръг в група "С" и се изкачи на второто място с 5 победи и 2 поражения. Лукас Маврокефалидис беше най-полезен за шесткратните шампиони от надпреварата с 20 точки и 5 борби. Ай Джей Слотър добави 19 точки за ПАО. Робин Бенцинг беше най-добър за гостите с 20 точки и 6 борби.

Лидерът в групата Барселона се справи трудно над гостуващия Олимпия Милано с 84:80 (36:42), като записа седма пореден успех и остана непобеден в надпреварата досега. Италианците имаха аванс от 54:43 три минути преди края на третата четвърт, но допуснаха обрат. Барса успя да поведе с 57:56 в първата си атака през четвъртата част, а двубоят продължи оспорвано до края с множество смени на водачеството. Домакините изоставаха със 79:80, но в последната минути вкараха пет безответни точки и това се оказа решаващо. Анте Томич беше лидер за каталунците с 29 точки и 7 борби. Даниел Хакет се отличи със 17 точки, 5 борби и 5 асистенции за италианците, които пето поражение в груповата фаза на турнира. Победата на испанците гарантира и продължаването напред на Фенербаче, който в четвъртък спечели домакинството си на полския Туров с 89:74 и има актив от 5 победи и 2 загуби.

В група "А" Ефес Истанбул записа пета победа, след като се наложи над гостуващия Динамо Сасари (Италия) с 85:62 (43:33) и се изравни по точки с лидера Реал Мадрид. Дарио Шарич изигра изключителен двубой за турците с 28 точки и 11 борби. Нигерийският център на гостите Шейн Лавал също направи запомнящ се мач, като завърши с 25 точки и 15 борби, но това не беше достатъчно и италианците останаха само с една победа в надпреварата досега.

В дербито на дъното на група "В" Цедевита разгроми гостуващия Лимож (Франция) със 102:83 (52:43) и се изкачи на предпоследното пето място. Миро Билан наниза 32 точки за втората победа на хърватите в надпреварата.

В група "D" Валенсия запази шансове да продължи напред, след като се наложи над гостуващия Галатасарай (Турция) със 78:71 (47:30). Люк Харангоди завърши с 21 точки и 8 борби при втория успех на испанците в кампанията. Пиетро Арадори се отличи с 31 точки, 8 борби и 6 асисистенции за Галатасарай, който допусна четвърто поражение в групата, но остава на четвъртото място.

Резултати и класиране след срещите от седмия кръг в груповата фаза на Евролигата по баскетбол за мъже: