Черно море изтръгна 1:1 от „Лаута” в скандален мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голове, положения, греди, неадекватни съдии, счупен нос и червен картон за заменения Молдованов белязаха двубоя от 17-ия кръг

Черно море измъкна точка от "Лаута" след 1:1 срещу Локомотив (Пловдив). Голове, положения, греди, скандали, счупен нос и червен картон за домакина на "смърфовете" белязаха двубоя от 17-ия кръг.

Камбуров даде аванс на „черно-белите” в 38-ата минута след силно първо полувреме на тима, воден от Христо Колев. Черно море обаче се събуди през втората част и успя да изравни в 80-ата чрез резервата Курьор, като преди това Райков тресна напречната греда.

През първото полувреме Данчо Господинов счупи носа на Кирил Котев, което наложи играта да бъде спряна за 5 минути. А през второто съдията Ставров изнерви домакините и Христо Бонев побесня, а след последния сигнал домакинът на Локомотив Краси Костов получи червен картон от търновския арбитър.

Домакините наложиха масиран натиск в първите минути, но Благой Наков не уличи целта в 5-ата минута в опита му от движение. След това вратарят Пиргов спаси последователни удари на Камбуров и Траянов.

Черно море отговори с шут от движение на Манолов, спасен с една ръка от Господинов.

В 18-ата минута сблъсък между Котев и Данчо Господинов спря играта за 5 минути. Капитанът на „моряците” напусна със счупен нос, докато Господинов продължи.

Постепенно „моряците” овладяха играта, но само привидно. Камбуров направи страхотен пропуск преди да открие в 38-ата минута, когато бе изведен по изключителен начин от Карагарен и на празна врата реализира 149-ия си гол в „А” група и седми през сезона.

В края на полувремето и Локомотив трябваше да извършва принудителна смяна. Молдованов напусна, накуцвайки.

Черно море опита да изравни в началото на второто полувреме, но Симеон Райков изтърва невероятно положение.

В 52-ата минута Камбуров изведе Наков сам срещу вратаря. Последният опита финт, но Пиргов игра чисто и спря футболиста на Локомотив.

Положенията започнаха да валят едно след друго. Локомотив, който водеше, в никакъв случай не се бранеше.

Божилов пропусна златен шанс преди Райков да удари напречната греда с удар от 30 метра.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Венков центрира прострелно, а резервата Курьор от движение прати в опразнения ляв ъгъл – 1:1.

До края двата тима продължиха да търсят втория гол, като в 84-та минута Мартин Камбуров имаше шанс за гол, след като Пиргов му подари топката, но съдията незнайно защо маркира засада на нападателя, в която той беше преди десет секунди.

Почетният президент на Локомотив Христо Бонев побесня, а след края домакинът Краси Костов налетя на съдията и получи червен картон, предаде радио Пловдив.

Впоследствие се оказа, че червеният картон е за Молдованов.

Иначе Живко Петков пропусна пред вратата на Локомотив.

Така, двата отбора прибавиха по 1 точка. Черно море остана на 8-ото място с 22 точки, а Локомотив на 9-ото с 20. Шестият Локо (София) има 26, но е с мач по-малко.