Левски не успя да влезе в топ 3, след като взе само точка от Литекс на „Герена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сини" и "оранжеви" предложиха истинско дерби с четири гола

Левски и Литекс завършиха наравно 2:2 в дербито на 17-ия кръг на „А” група. Двубоят в отделни моменти наистина напомни на очакваното дерби и феновете по трибуните на „Герена” успяха да видят някои красиви моменти и от двата отбора.

„Сините” обаче пропуснаха да изместят Берое и да влязат в топ 3, като остават на четвъртата позиция, докато Литекс остава шести с равни точки с Локо (Сф), но с по-лоши показатели.

Литекс откри чрез Крисиан Малинов в осмата минута, а още преди почивката Левски обърна с голове на Валери Домовчийски и Антонио Аниете. Гол на Кирил Десподов в 66-ата обаче донесе точката за ловчанлии.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двубоят започна неприятно за „сините”. Още в осмата минута Литекс откри след грешка в обраната на Левски. След центриране отдясно, Пламен Крумов изпусна Малинов, който отблизо засече топката и успя да я пусне под плонжа на Пламен Илиев.

Домакините трябваше да извършат принудителна смяна в средата на полувремето, след като Георги Сърмов получи травма. На негово място се появи младия Божидар Краев.

След като получиха гола, „сините” се активизираха и заиграха много по-добре от гостите си. След няколко опасни атаки, Левски изравни в 28-ата минута. Антонио Аниете блесна с техниката си. Испанецът получи топката в наказателното поле, обърна се около Пламен Гълъбов и от аутлинията пусна топката за Домовчийски. Нападателят на Левски също показа класа и с пета плъзна топката по диагонала за 1:1.

Минута преди почивката „сините” осъществиха пълен обрат. Прохазка центрира отдясно, Менди не успя да изчисти топката и тя стигна до Аниете. Испанецът се озова на пет метра от вратата и без проблеми реализира за 2:1.

„Сините” започнаха много по-добре втората част, но след няколко пропуска, допуснаха изравнително попадение. В 66-ата минута „оранжевите” хванаха отбраната на домакините неподготвена при една контраатака. Топката бе пратена наляво към влезлия като резерва Кирил Десподов и надеждата на Литекс с изключително красив диагонален удар донесе точката за Литекс.

"Сините" остават четвърти с 28 точки - колкото има Берое - но са с по-лоши показатели. Литекс пък е с 26, колкото имат и столичните "железничари".