Добруджа преодоля КВК Габрово с 3:0 и излезе начело

Мъжкият волейбол тим на Добруджа 07, воден от Мирослав Живков, победи у дома КВК Габрово (Габрово) с 3:0 (25:18, 25:21, 27:25), съобщават от пресцентъра на клуба. След този успех добричлии оглавиха класирането след срещите от седмия кръг на Суперлигата.

Домакините бяха най-категорични в първата част, в която оставиха съперникът си на 18 точки. В следващите два гейма играта бе на приливи и отливи, като най-оспорвана бе третата част. Именно в последните минути на мача добричлии показаха класата си и успяха да излязат от тежката ситуация, затварайки гейма при резултат 27-25, а с това и да се поздравят с чиста победа.

Най-резултатен в срещата бе Костадин Стойков, който се отчете с 16 т.

След този кръг добруджанци събраха актив от 18 точки, изпреварвайки с две досегашните водачи от Монтана. В следващия кръг новият лидер гостува на Миньор.