Филаделфия допусна 17-а поредна загуба в НБА

Отборът загуби от Сан Антонио Спърс със 103:109

Филаделфия допусна 17-а поредна загуба от началото на сезона след поражение със 103:109 от Сан Антонио.

Така  "севънтисиксърс" продължиха рекордната си негативна серия и все  още нямат победа този сезон в НБА. Филаделфия успя да съкрати 25 точки пасив до само 5 в  заключителните минути, но силите на тима не стигнаха за пълен  обрат. Коуи Лионард завърши с 26 точки и 10 борби за тима на Сан  Антонио, който игра без получилия почивка Тим Дънкан и  контузения Тони Паркър.

Филаделфия е едва четвъртият отбор в историята на НБА, който започва сезона със 17 загуби след Лос Анджелис Клипърс  (1998/99), Маями (1988/89) и Ню Джърси (2009/2010). Вашингтон отнесе Маями със 107:86 в друга среща тази нощ. Рашуъл Бътлър вкара 23 точки, а гардът Джон Уол добави 18  точки и 13 асистенции за успеха на столичани.

За Маями Крис Бош вкара 21 точки, а Дуейн Уейд добави 20. Убедителна победа постигна и Лос Анджелис Клипърс срещу  гостуващия Минесота със 127:101. Блейк Грифин и Джей Джей Редик завършиха с по 23 точки за  успеха на Клипърс.