Реал заби нови пет на Корнея и е на 1/8-финалите за Купата на краля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иско изпъкна с гол и две асистенции, Хамес отбеляза два

Реал (Мадрид) заби нови пет гола на третодивизионния Корнея в реванша на „Сантяго Бернабеу” и с общ резултат от 9:1 /4:1 в първия мач/ се класира за 1/8-финалите за Купата на краля.

Карло Анчелоти даде почивка на част от титулярите си, като атаката на „белия балет” бе водена от Хавиер Ернандес.

Иско блесна „кралете” с две асистенции и гол. Хамес Родригес отбеляза два, а Хесе Родригес също се разписа. Борха Лопес пък си отбеляза автогол за гостите.

Корнея можеше да поведе още в 13-ата минута, когато гостите получиха дузпа за нарушение на Арбелоа срещу Боникет. Самият Боникет застана зад топката, но стреля над напречната греда.

Секунди след изпусната дузпа Реал започна разгрома. Иско намери Хамес в прекрасна позиция, а той с премерен удар отбеляза за 1:0.

Последваха два бързи гола в рамките на три минути. В 32-рата Хамес върна услугата и изведе Иско, който без проблеми прехвърли Алберто. В 34-тата Иско центрира в наказателното поле на гостите, топката не бе добре изчистена и с красив удар Хамес отбеляза второто си попадение в мача.

След точно час игра резултатът стана 4:0. Чичарито шутира към вратата, ударът му рикошира в Борха Лопес и влезе в мрежата на Алберто. Крайното 5:0 отбеляза резервата Хесе Родригес след нова асистенция на Иско.

В другите два мача за Купата на краля, които се играха по същото време Еспаньол взе комфортен аванс от 2:0 срещу Алавас в първата среща, а Атлетик (Билбао) стигна до равенството 1:1 срещу третодивизионния Алкояно в последната минута преди реванша на „Сан Мамес”.

Бохум се засили към Втора Бундеслига след бой от Дюселдорф (ВИДЕО)