Реал (Мадрид) се класира с лекота за финала в Мароко (ВИДЕО)

„Белия балет” разби мексиканския Крус Азул с 4:0 в полуфинал на световното клубно първенство

Европейският шампион Реал (Мадрид) се класира за финала на Световното клубно първенство, след като надви с категоричното 4:0 първенеца на зона КОНКАКАФ Крус Азул (Мексико).

Срещата, играна на стадион „Маракеш”, започна отлично за „Белия балет” и още в 15-ата минута резултатът бе открит. Тогава Тони Кроос центрира от пряк-свободен удар и Серхио Рамос с глава изведе испанския колос напред – 1:0.

Второто попадение не закъсня и падна в 36-ата минута, когато Дани Карвахал проби отлично по фланга и центрира, а Карим Бензема от движение засече топката и я прати в мрежата – 2:0.

Малко по-късно мексиканците имаха шанс да се върнат в мача, след като Рамос извърши нарушение и те получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Херардо Торадо от бялата точка обаче бе спасен с вещина от Икер Касияс, а малко по-късно вратарят на „Кралския клуб” се намеси решително и след грешка на Иляраменди, за да запази преднината на своите.

Така Реал се оттегли на почивка с аванс от два гола, а след нея вкара още толкова. В 50-ата минута Кристиано Роналдо сложи топката на главата на Гарет Бейл и той отблизо не сгреши за 3:0.

Впоследствие португалецът опита атрактивен удар от въздуха, но вратарят на гостите спаси, а след това резервата Барера разстресе гредата на Касияс.

Крайният резултат бе оформен от Иско, който също получи пас от Роналдо и навърза трима в пеналта, след което стреля в долния ъгъл – 4:0.

До края Реал можеше да увеличи преднината си, но първо изстрел на резервата Сами Кедира срещна гредата, а после вратарят Корона спаси мощен шут на Роналдо от свободен удар.

Така „Белия балет” се класира за финала в събота вечер, където ще срещне победителя от мача между Сан Лоренсо (Аржентина) и Окланд Сити (Нова Зенландия), който ще се играе в сряда.