Резервите на Барса вкараха 8 гола на Уеска (ВИДЕО)

Педро блесна с хеттрик, Алмерия също се класира за 1/8-финалите

Испанският колос Барселона разби водача в класирането на Сегунда „Б” Уеска с 8:1 в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на краля.

Каталунците спечелиха с 4:0 първата среща и затова наставникът им Луис Енрике заложи на повечето от резервните футболисти, като официален дебют записа третият вратар Жорди Масип.

Въпреки това обаче домакините зарадваха „Ноу Камп”, като вкараха осем безответни попадения пред 44 884 зрители.

Тон за голово шоу даде Педро Родригес, който се отчете с хеттрик само за едно полувреме игра. Той откри резултата в 20-ата минута, а едва шест по-късно направи резултата 2:0.

Класическата преднина бе оформена от Серхи Роберто, който реализира дебютното си попадение за първия отбор в 29-ата минута.

Десет по-късно дойде ред и на Андрес Иниеста да се разпише, а малко преди паузата Педро вкара своя трети гол и пети за Барса в срещата.

След почивката каталунците не спряха да бележат и в 68-ата минута Адриано вкара за първи път този сезон – 6:0.

Малко след това в игра се появи 18-годишният Адама Траоре, а тийнейджърът се нуждаеше от едва четири минути на терена, за да вкара дебютния си гол за представителния тим в 78-ата.

Седем минути преди края на редовното време друга резерва – Сандро Рамирес, реализира за 8:0, а почетното попадение в полза на гостите бе дело на Гаспар Галвеш и падна в 86-ата минута.

Така Барселона се класира за 1/8-финалите на турнира с общ резултат 12:1.

В следващата фаза ще играе и Алмерия, след домакински успех с 2:1 над Реал Бетис и общ резултат 6:4.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1