Борусия (Д) изпусна победата в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

Волфсбург си тръгна с точка от „Сигнал Идуна Парк” с гол в 85-ата минута

Борусия (Дортмунд) пропусна да вземе изключително ценни три точки при домакинството си на Волфсбург. В мач от 16-ия кръг на Бундеслигата двата отбора завършиха наравно 2:2, като тимът на Юрген Клоп водеше  в резултата пет минути преди края на мача.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за домакините в осмата, а в 29-ата Кевин де Бройне изравни. Чиро Имобиле направи 2:2 в 76-ата, но в 85-ата Налдо донесе точката за Волфсбург.

„Жълто-черните” можеха да поведат още във втората минута, но Обамеянг не успя да накаже грешка в отбраната на гостите. Само три по-късно Де Бройне също пропусна, като първият му удар бе спасен от Лангерак, а вторият мина на сантиметри покрай вратата.

Все пак в осмата минута резултатът бе открит. Страхотна триходова комбинация на Борусия доведе до гол. Хумелс намери Имобиле на крилото, той центрира и Обамеянг отбеляза за 1:0.

В 29-ата Волфсбург изравни. Де Бойне стреля от пряк свободен удар, Лангерак не успя да се намеси добре и допусна топката да влезе в мрежата му.

Малко след началото на втората част Дортмунд пропусна на два пъти отново да излезе напред. Беналио първо спаси страхотен шут на Имобиле, след което удар на Хумелс бе блокиран.

Имобиле обаче продължи да опитва и в 76-ата минута успя. Италианецът се възползва от грешка в полузащитата на гостите и стреля от около 25 метра, оставяйки безпомощен Беналио.

Само две минути по-късно Имобиле можеше да отбележи още един, но красив негов удар бе спасен от стража на Волфсбург.

Пет минути преди края обаче гостите откраднаха точката. Недобре построената отбрана на Борусия изпусна Налдо, който засече центриране от корнер на Кел и донесе равенството на Волфсбург.

Така, Борусия остава на 16-ото мястов класирането с 15 точки, а Волсфбург остава втори, но вече на цели 11 точки от лидера Байерн (Мюнхен).