Драма и много голове в Серия А (РЕПОРТАЖИ)

Палермо изпсусна два гола аванс за 3:3 в Бергамо, Торино обърна Дженоа, а Фиорентина не можа да бие Емполи в дербито на Тоскана

Ивайло Чочев не игра, а Палермо на два пъти пропиля два гола аванс и стигна само до драматично 3:3 в гостуването на Аталанта от 16-ия кръг на Серия А. Въпреки това сицилианците записаха 9-и мач поред без поражение.

Аталанта излезе с традиционния си екип за Коледа в зелено, подобно на цвета на елхите. Това не донесе късмет на тима през първата част, в която Палермо вкара страхотни голове.

Васкес свали топката за Ригони и той вкара третия си гол в трети пореден мач с добре насочено воле за 1:0 в 6-ата минута и гостите поведоха.

Аталанта тръгна напред да изравнява, а вместо това Васкес видя, че вратарят Спортиело е излязъл напред и го прехвърли от около 25 метра с много красиво попадение с помощта на напречната греда – 2:0.

Съдията даде спорна дузпа на Аталанта за нарушение на Муньос срещу Денис, който сам я превърна в гол и намали – 1:2 с първия си гол от октомври насам.

В добавеното време на първата част Дибала, който не спря да тормози съперниците, се справи с Баналуан и намери Васкес, който отблизо засече за 3:1.

След паузата домакините натиснаха и стигнаха до точката след голове на Макси Моралес и Херман Денис, който заби своя втори в мача за крайното 3:3.

Фиорентина не успя да бие Емполи на „Артемио Франки” в дербито на Тоскана – 1:1.

Съдията на два пъти подмина игра с ръка в наказателното поле на Емполи, но играчите на Монтела сами си бяха виновни, че аристократично пропускаха през целия мач и бяха наказани. И двата отбора бяха в хубави серии без загуби от съответно 4 и 6 мача и ги удължиха.

Борха Валеро направи изумителен пропуска само на метър от вратата след корнер, а Сепе спаси с една ръка удар на Куадрадо.

Даниеле Ругани игра явно с протегната нагоре ръка при опит на Хоакин да центрира от аутлинията и неясно защо съдията на аутлинията не сигнализира за дузпа, въпреки че беше на около метър от ситуацията.

Все пак преди почивката центриране от корнер бе избито извън наказателното поле и Хуан Варгас посрещна топката с плътно воле в долния десен ъгъл – 1:0.

След подновяването на играта Марио Гомес нацели гредата след удар с глава. Емполи оцеля и при втория си корнер в мача изравни. Лорено Тонели се измъкна и засече с глава центрирането на Валдифиори – 1:1.

Гостите дори можеха да спечелят, но първо Савич изчисти удар на Макароне от голлинията, а после Нето спаси удар на Кроче от движение.

Още веднъж претенции на Фиорентина за дузпа бяха подминати, а Тонели наистина игра с ръка в наказателното поле, но дербито на Тоскана остана без победител.

Торино обърна Дженоа с 2:1 на свой терен с два гола на своя капитан Камил Глик.

„Грифоните” бяха ядосани след първата си загуба от два месеца насам в миналия кръг (0:1 от Рома) и бяха агресивни от самото начало.
Дженоа поведе малко преди почивката, когато Стефано Стураро изведе Яго Фалк и испанският халф порази целта с левия крак.

Леандро Греко изпусна да удвои в началото на втората част и гостите бяха наказани. Фарнеруд центрира от пряк свободен удар, топката бе изпратена към Камил Глик и капитанът от воле изравни на втора греда.

Ламана спаси удар с глава на Морети след корнер, но Глик бе на точното място и с втория си гол в мача донесе успеха на „биковете”.

Маноло Габиадини измъкна точка за Сампдория у дома за 2:2 с Удинезе в може би последния си мач за тима от Генуа.

„Моряците” изпращат отлична година под ръководството на Синиша Михайлович и след само една загуба в сезона досега са в битката за третото място.

След четвърт час игра вратарят Карнезис изби центриране на Паломбо в краката на Обианг и халфът бе точен на празна врата – 1:0 за Самп.

Панйотис Коне бе на сантиметри от страхотен изравнителен гол и ударът му с първото докосване мина над целта. Коне все пак бе замесен в изравнителния гол и върна от аутлинията за Гейхо, а младият испански нападател вкара първия си гол в Серия А с копване над вратаря Серхио Ромеро.

Удинезе само за три минути направи пълен обрат. Коне центрира от корнер и Данило бе оставен непокрит да вкара от 10-ина метра.
В началото на втората част Маноло Габиадини се извиси и с глава засече центриране на Де Силвестри за 2:2.

Сампдория доминираше в края, но против логиката Удинезе можеше да спечели 11 минути преди края, ала ударът с глава на Гейхо намери гредата.