Бинтованият Шкъртел наказа Арсенал в 97-ата минута за 2:2 на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул изравни с 10 души в 9-минутното добавено време, след като Арсенал бе направил пълен обрат

Гол на железния боец Мартин Шкъртел в 97-ата минута донесе изстрадана, но и заслужена точка на Ливърпул срещу Арсенал за 2:2 на „Анфийлд” в голямото дерби от 17-ия кръг на Висшата лига. Въпреки че мърсисайдци поведоха с гол на Коутиньо в 45-ата минута, Арсенал изравни още в добавеното време на първата част чрез Дебюши, а след почивката Оливие Жиру изведе „топчиите” напред, преди Мартин Шкъртел да изравни в седмата добавена минута. Малко преди това Фабио Борини бе изгонен и Ливърпул се добра до точката с човек по-малко.

Така отборът на Арсен Венгер не успя да вземе своя реванш за смазващото 1:5 на „Анфийлд” през миналия сезон.

Началото на мача бе динамично, но липсваха ударите към двете врати. Едва в 30-ата минута Коутиньо напред сам и стреля, ала право в Счесни.

Мачът постепенно набираше скорост след мудния старт и Лазар Маркович накара Счесни да избива с шут от малък ъгъл отдясно.

Домакините искаха червен картон за Фламини за удар в лицето на Лалана за една отскочила топка, но реферът Мартин Оливър предпочете да не дава втори жълт картон за френския халф.

Фелипе Коутиньо увенча активната си игра с първия гол в мача. Бразилецът елиминира Дебюши на границата на наказателното поле и шутира покрай Счесни за 1:0 с помощта на гредата.

Домакините виждаха как се оттеглят на почивка с гол аванс, но не така мислеше Матийо Дебюши. Ливърпул уж се справи с центриране от пряк свободен удар, но топката бе върната с глава в малкото наказателно поле, където Дебюши надскочи Шкъртел и изравни.

Втората част започна с неприятен инцидент. Жиру бутна на земята Шкъртел и неумишлено стъпи върху главата на словашкия бранител и около 6 минути той получаваше медицинска помощ, но главата му бе превързана и той продължи мача.

След подновяването Стърлинг стигна до топката преди Счесни и центрира, но Стивън Джерард с плонж не намери целта.

Атаката стана главна мисъл за двата отбора и в 64-ата минута Жиру намери Касорла, който му върна с ниско центриране отляво и френският нападател нямаше проблем да простреля Брад Джоунс – 2:1 за гостите.

Брендън Роджърс пусна Борини, а Лукас Лейва стреля на сантиметри покрай вратата. Рики Ламбърт също се появи в игра, а Венгер извади Жиру, за да пусне Коклен.

Стърлинг центрира за Борини, но неговият изстрел с глава бе отразен от Счесни. После обаче Борини си изкара два жълти картона за две минути и остави Ливърпул с 10 души в ключов момент.

Съдията даде 9 минути добавено време, а в седмата минута пострадалият Мартин Шкъртел хвърли „Анфийлд” в екстаз. Лалана центрира от корнер отдясно и човекът, заради когото се наложиха 9-те минути добавено време, се извиси, за да прониже мрежата за крайното 2:2.

Арсенал е шести с 27 точки и изостава на 4 от 4-и Уест Хем. Ливърпул е точно в средата, 10-и с 22 точки.