Кой ще спечели Шампионската лига?

29 декември 2014 16:34 Велизар Антов

Микаела Шифрин спечели десетата си победа в слалома за световната купа по ски-алпийски дисциплини

Reuters

Американката Микаела Шифрин спечели десетата си победа в слалома за световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като триумфира с време 1:44.84 минути в Кютай, Австрия. С това тя запази третото си място в генералното класиране и четвърто в подреждането на дисциплината.

При първи манш с 50.27 секунди и втори с 53.12, Шифрин беше недостижима на върха и спечели съвсем заслужено старта в Австрия. Второто място остана за чехкинята Шарка Страхова, която финишира с пасив от 0.80 секунди, докато трета беше швейцарката Венди Холденер при изоставане от 0.92 секунди.

"Чувствах се много комфортно на пистата и това е основната причина за победата. Беше трудно, но последните два дни бяха също и забавни", каза тя.

Тина Мазе, шеста от слалома в Австрия, води в генералното класиране на световната купа с актив от 732 точки, следвана от австрийката Ана Фенингер с 487 и Шифрин с 445. За малкия глобус в дисциплината пък лидер е шведката Фрида Хансдотер, която завърши четвърта в Австрия. Тя е с актив от 270 точки, а с 21 точки зад нея е Тина Мазе.