Виляреал се измъчи, но би Сарагоса с 1:0

Отборът на Виляреал на практика си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес се наложи много трудно с 1:0 над тима на Сарагоса

Отборът на Виляреал на практика си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес се наложи много трудно с 1:0 над тима на Сарагоса. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал” и бе последна от програмата на 32-ия кръг на испанската Примера дивисион. Сарагоса пък завърши двубоя с човек по-малко, след като Уче си изкара втори жълт картон в даденото от рефера продължение.

Мачът започна изненадващо с по-добра игра на гостите, които пропуснаха няколко добри възможности в началните минути чрез Габи, Уче и Понцио. След преполовяването на първата част обаче, „жълтата подводница” натисна, но Роси и Нилмар също не бяха достатъчно концентрирани пред гола.

Втората част стартира с добри намеси на Лопес след шутове на Бухатар и Понцио, а Андер също бе близо до гола, ала неговият удар не намери очертанията на вратата на домакините.

Така се стигна до 70-ата минута, когато при една контраатака Виляреал получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Понцио срещу Роси. Зад топката застана италианецът, който бе безпощаден, давайки минимален аванс на „жълтата подводница”.

До края гостите опитаха натиск, но така и не можаха да създадат реални опасности пред Лопес, а за капак, в даденото от рефера продължение Уче бе изогнен с втори жълт картон.

След успеха Виляреал се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 57 точки, на 9 пред 5-ия Атлетик Билбао. Гостите от Сарагоса пък са 17-и с 33 пункта, с по-добра голова разлика от 18-ия Малага.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)