Боят над черногорец заради контракт доведе до солени глоби в Кубан

Боят над черногорец заради контракт доведе до солени глоби в Кубан

РФС осъди Кубан (Краснодар) да плати компенсация на Никола Никезич, който е бил принуден със силови методи да си прекрати договора

Руският елитен клуб Кубан (Краснодар) беше наказан да заплати 70 хиляди долара (2 милиона рубли), а също така двама негови служители са лишени от правото да работят в спорта, след като се доказа "нарушение на трудовото и гражданското законодателство на Русия".

По този начин е маскирана истинската причина за разтрогването на договора между Кубан и черногорския нападател Никола Никезич.

По думите на нападателя, той бил принуден насила от клуба да прекрати договора си, а, за да бъдат по-убедителни, хората от Кубан му изпратили мутри, които го набили и му показали пистолет.

След това обаче Никезич подаде жалба в Руския футболен съюз, която беше разгледана, а на всяко заседание от Кубан отричаха подобни свои действия.

Отделно от това спортният директор Сергей Доронченко, както и помощник-треньорът Николай Хлистунов, са извадени от футбола до края на сезон 2011/2012 заради участието си в инцидента. Именно двамата са принуждавали Никезич да си прекрати договора.

Самият Никезич отказа да присъства на заседанието на Комисията по етика и право в РФС и предложи да участва чрез Скайп-конференция от посолството на Черна гора в Москва.

Сега клубът има право да съди за клевета играча, ако смята, че думите му не са истина. Кубан (Краснодар) обаче не за първи път се замесва в подобни сцени, като преди няколко години дори беше с едногодишен запор за картотека на нови играчи заради дългове към бивши футболисти.

Официално: Кристиано Роналдо ще играе на шесто Световно първенство

Вижте целия състав ня Португалия за Мондиал 2026

Жоао Педро е съкрушен, че няма да играе на Мондиал 2026

В интернет се появиха покъртителни кадри, показващи реакцията на семейството на Жоао Педро по време на обявяването на състава на Бразилия за Световното първенство

Гласят се големи промени по високите етажи в Милан

Източници в Италия твърдят, че бъдещето на Златан Ибрахимович и Джорджо Фурлани в Милан изобщо не е гарантирано, като авторитетният спортен ежедневник „Гадзета дело Спорт“ съобщава, че легендарният Адриано Галиани може да се завърне на „Сан Сиро“

Сари заменя Конте в Наполи?

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте е близо до предсрочно прекратяване на договора си с клуба, съобщи трансферният експерт Джанлука Ди Марцио

Един от собствениците на Бърнли обвини съдиите в протекция над Арсенал

Съсобственикът, държащ  миноритарен дял в Бърнли, Джей Джей Уот, стана вайръл в социалните мрежи с публикация, която силно намеква за пристрастност от съдиите във Висшата лига, след като Кай Хаверц от Арсенал избегна червен картон в мача между двата отбора

Гуардиола привика играчите на спешна среща

Пеп Гуардиола е казал на футболистите си, че ще напусне Манчестър Сити в края на този сезон, разкрива SunSport