Димитър Добрев със златни медали на ФИЛА и БОК

Димитър Добрев със златни медали на ФИЛА и БОК

Добрев получи и медал за заслуги от Европейската федерация по борба

Олимпийският шампион по класическа борба от „Рим 60" Димитър Добрев бе удостоен със златен медал - първа степен на Международната федерация по борба (ФИЛА) по случай 80-годишния си юбилей, съобщиха от БФБорба. Освен това именитият ни борец бе удостоен с медал за почетен треньор на ФИЛА за педагогически заслуги, който се дава едва за втори път в историята на ФИЛА, като носител на първото отличие е немският наставник Хайнц Остерман.

Добрев получи и медал за заслуги от Европейската федерация по борба (СЕЛА), както и трите почетни приза му бяха връчени от президента на СЕЛА и член на Бюрото на ФИЛА Цено Ценов.

От олимпийската ни централа юбилярят бе удостоен със златен медал на БОК, който му бе даден от председателя Стефка Костадинова.
На тържеството присъстваха още зам.-министърът на спорта Лазар Каменов, двукратният световен шампион по класическа борба Живко Вангелов, който е и член на Управителния съвет на тотализатора. Сред гостите бе и двукратният олимпийски шампион Боян Радев, генералният секретар на БФ Борба Валентин Савов и мн. др.

Освен от БФ Борба поздравителни адреси бяха поднесени от клуба на „Спортния деятел" с председател Иван Славков.

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване

Весела Димитрова: Много съм доволна от момичетатa

Старши треньорът на националния ансамбъл по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че е щастлива и много доволна от спечелените два бронзови медала на финалите на отделните уреди на Световното първенство във Франкфурт.