Николай Куманов очаква призово класиране в Световния шампионат МХ3

Тази събота и неделя за трета поредна година мотополигонът в град Троян ще е домакин на Световния шампионат по мотокрос в клас МХ3

Тази събота и неделя за трета поредна година мотополигонът в град Троян  ще е домакин на Световния шампионат по мотокрос в клас МХ3 и европейския шампионат в клас ЕМХ85, каза на пресконференция в Пресклуб „България” председателят на Организационния комитет „Гран при България” Румен Петков. За участие в шампионата заявки са подали 80 пилоти от 20 държави.

Българските надежди за добро представяне в Европейския шампионат са свързани с троянския пилот Майкъл Иванов, който миналата седмица зае осмо място в Румъния и спечели 25 точки за генералното класиране. В Световния шампионат очакванията за добро представяне са свързани с Николай Куманов, който при първото си участие в клас МХ3 тази година в Гърция зае осмо място.

„Очаквам  да има хубаво време в Троян, подготвен съм добре и се надявам да бъда сред първите пет в крайното класиране”, сподели пред репортерите Куманов.

Приятна изненада би било призово класиране и на останалите ни пилоти – Георги Гочев, Тодор Тотев, Кристиян Ангелов, Кристиян Кръстев, Николай Йовчев и Теодор Тотев в Световния и Георги Георгиев, Ивелин Манев, Мирослав Цанков, Харли Горов и Николай Манов в Европейския шампионат.

При дебюта си през 2009 г България  и мотополигонът в Троян бяха избрани  за организатор и трасе №1 , но миналата година призът бе присъден на Холандия.

„Основната забележка през 2010 г беше към охраната, която тази година е перфектно организирана. Троян обича този спорт, прогнозата е за хубаво време  и за състезанието очаквам рекорден брой зрители”, заключи  кметът на Троян Минко Акимов.

Официалното откриване е в неделя от 11.00 ч, а първите стартове са в 12.30 ч.