Интер посече Рома в Рим и е на крачка от финала за купата на Италия (видео)

Единственото попадение в мача бе дело на Деян Станкович в 45-ата минута

Шампионът Интер продължаваха похода си към защита на Купата на Италия, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Рома в първи полуфинален мач, игран на стадион „Олимпико” в Рим. Единственото попадение в мача бе дело на Деян Станкович в 45-ата минута.

Реваншът на „Джузепе Меаца” пък е на 11-и май, а успехът върна „нерадзурите” на победния път, след като те загубиха последните си два двубоя във всички състезания. Това пък бе едва втора победа за Интер в последните шест мача.

Двубоят започна с неточни удари на Снайдер и Пандев, но домакините изглеждаха по-активни в началните минути. В 10-ата Бориело проби през зоната на Майкон и центрира в малкия пеналт, където непокритият Вучинич изненадващо не можа да намери топката и тя излезе в аут.

След това положение темпото на игра значително спадна, като битката се пренесе в центъра на терена, където преобладаваха физическите единоборства и неточните отигравания.

Така се стигна до добавеното време, когато Станкович овладя пред границата на наказателното поле и с марковия си бомбен шут препарира Дони за 1:0.

Втората част стартира с натиск на „вълците”, които натикаха шампиона в половината му, но така и не можеха да създадат чисто голово положение пред Сезар.

След преполовяването на второто полувреме „нерадзурите” изравниха играта и дори на свой ред притиснаха съперника си в половината му. Това откри пролуки в отбраната на Интер, които обаче не бяха използвани от възпитаниците на Винченцо Монтела.

Нападателите на Интер пък също не можаха да вкарат повече голове и така двубоят на „Олимпико” завърши с минимален успех на тима от Милано.

Рома – Интер 0:1

0:1 Станкович 45’

Състави:

Рома: Дони, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Касети (Роси 79’), Де Роси, Перота (Симплисио 73’), Пизаро, Тадей, Бориело (Менез 63’), Вучинич

Интер: Сезар, Лусио, Санети , Майкон, Нагатомо, Ранокиа, Снайдер, Камбиасо, Станкович (Марига 90’), Милито (Пацини 75’), Пандев (Оби 82’)

Жълти картони: Бориело, Бурдисо (Рома); Майкон, Ранокиа, Снайдер (Интер)

Стадион: „Олимпико”

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)