Бостън и Далас с нови победи в плейофите

Бостън и Далас постигнаха втори победи в първия кръг от плейофите в Националната баскетболна асоциация на Северна Америка, а Орландо се наложи над Атланта и изравни серията. Дуайт Хауърд, който вкара 46 точки за Орландо срещу Атланта в първия мач, тогава загубен от тима му, днес се отчете с 33 точки и 19 борби.

Орландо обаче беше пред прага на втора загуба цяло първо полувреме и едва в края на третата част направи серия от 10:1 точки, за да обърне нещата в своя полза- 65:64. Джамийр Нилсън добави 13 точки, а Хидайет Тюркоглу остана с 10. За гостите от Атланта Джамал Крофорд стартира като резерва, но завърши с 25 точки. Джош Смит остана със 17.

Въпреки силната игра на Кармело Антъни, Бостън успя да се наложи над Ню Йорк Никс след успеха с 96:93 води с 2-0 в серията. Антъни беше най-резултатен в мача с 42 точки и 17 борби. За успеха на Селтикс помогна също така и отсъствието на другите две големи звезди на Никс. Шоунси Бълипс не взе изобщо участие в срещата заради проблеми с колената, а Амар Студамайър излезе по средата на второто полувреме заради спазми в гърба.

19 секунди преди края гостите от Ню Йорк поведоха с 93:92, но след 6 секунди Кевин Гарнет обърна развоя с кош в полза на Селтикс. Той продължи с добрите си изяви в защита, като 4 секунди преди края хвана спорна топка и прекърши атаката на Никс. Раджон Рондо завърши с 30 точки за Селтикс, а Пол Пиърс и Рей Алън вкараха съответно 20 и 18.

В Далас местният Маверикс поведе в серията с 2-0, след като Дирк Новицки вкара 33 точки и беше най-полезен за 101:89 срещу Портланд. Сърбинът Предраг Стоякович започна като резерва в тази среща, но вкара 21 точки, а Джейсън Кид завърши с 18 за победителите. Ламаркъс Олдридж пък вкара 24 и взе 10 борби за Портланд.

Далас се класира за финала на Запад в НБА

С две точни стрелби на Пи Джей Уошингтън в края на шестия мач

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция