Шеф във Формула 1 сравни Фетел със Сена

Шеф във Формула 1 сравни Фетел със Сена

"Видях съвършенството два пъти в живота си. Първият път бе със Сена, сега е с Фетел", казва Джорджо Асканели

Техническият директор на Торо Росо Джорджо Асканели сравни световния шампион Себастиан Фетел с легендата Аертон Сена. Италианският инженер е работил с бразилеца, триумфирал три пъти в световния шампионат на Формула 1, и е сред малкото хора, които могат да твърдят, че са познавали наистина темпераментния Аертон.

Двамата се трудят заедно през последните два сезона на Сена в Макларън, а Фетел спечели с Торо Росо първите си полпозишън и победа през 2008 г. Сред пилотите, с които е работил Асканели, са още Нелсън Пике, Герхард Бергер (всъщност Аертон го привлича в екипа си, след като се запознава с Джорджо именно посредством австриеца), Жан Алези.

"Аз съм изключително щастлив. Видях съвършенството два пъти в живота си. Първият път бе със Сена, сега е с Фетел. Михаел Шумахер е различен спрямо тях, тъй като на него му се наложи да се труди доста по-упорито, за да постигне успехите си. При Сена и Фетел не е така. С тях всъщност всичко е различно", каза шефът на тима.

Джордж Ръсел триумфира в спринтовото състезание в Китай

Изпревари Люис Хамилтън

Хамилтън: Можем да се борим с Мерцедес в завоите, но на правите ...

Люис Хамилтън заяви след края на квалификацията за утрешния спринт в Китай, че Ферари разполага с много силна кола, която позволява на него и Шарл Леклер да се борят с пилотите на Мерцедес в завоите

Ръсел отново смачка конкуренцията в спринтовата квалификация в Китай

Отборът на Мерцедес продължи летящия си старт в сезона на Формула 1, когато Джордж Ръсел победи съотборника си Кими Антонели за полпозишън за съботното спринтово състезание на Голямата награда на Китай

Люис Хамилтън преди Гран При на Китай: Ще опитаме да достигнем Мерцедес

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън вярва, че може да води битка за титлата във Формула 1 срещу сънародника си Джордж Ръсел от Мерцедес и да стане шампион за рекорден осми път.

Макс Ферстапен оприличи Формула 1 на „джунгла“

Пилотът на Ред Бул Макс Ферстапен оприличи Формула 1 на „джунгла“, изразявайки недоволството си относно новите технически регулации за сезон 2026 и коментира предстоящото си участие в легендарното състезание „24 часа на Нюрбургринг“.

Шефът на Ауди: Това девето място е историческо

Директорът на Ауди Джонатан Уийтли описа като "исторически момент" спечелването на първи точки от отбора във Формула 1, след като Габриел Бортолето стигна до деветото място в Гран при на Австралия