Спартак (Вн) със 17-а поредна победа

Варненци надвиха с 4:0 Ботев Нови Пазар

Спартак 1918 спечели 17-а поредна победа в Североизточната "В" група. Лидерът в класирането разгроми с 4:0 Ботев при гостуването в Нови Пазар. Варненският тим записа общо 21-а победа в 27-ия кръг на шампионата.

Спартак трябваше да се справи с ужасяващ дори за "В" група терен. Топката не можеше да премине повече от метър преди да подскочи. Цялото игрално поле в Нови Пазар бе на бабуни, а тревата като цяло отсъстваше. Варненци не изпуснаха контрола през целия мач въпреки тежките условия. В 20-а мин. Денис Андреев навлезе фронтално в наказателното поле и откри резултата. Георгиев, Станислав Иванов, Илчев и Михалев  можеха да се разпишат през първата част, но нямаха късмет.

В 49-а мин. Станислав Иванов удвои аванса на гостите. След корнер и разбъркване Костадинов центрира и защитникът с глава прати топката в мрежата. Две минути след това Илчев излезе сам срещу вратаря и стреля край левия страничен стълб. В 65-a мин. домакините нанесоха единствения удар към вратата на Спартак. Васил Иванов стреля от 25 метра в ръцете на Генко Славов. В 78-а мин. Илчев изведе Димитров зад защитата, а халфът стреля в гредата. В 81-а мин. Станислав Желязков се разписа с много силен удар от около 25 метра и недобра намеса на вратаря. Минута преди края на редовното време Г.Димитров реализира от бялата точка, а дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Александров.

Спартак 1918 остана с 11 точки аванс на върха в Североизточна "В" група. До края на шампионата лидерът ще изиграе още 6 мача. В събота варненци приемат Девня.

Ботев: Краев, Стойчев, Петков, Саров, Й.Иванов, В.Иванов, Стоянов, Й.Митев, Симеонов, Й.Радославов, Ангелов;

Спартак: Славов, Михалев, Дончев, Георгиев, Ганчев (46-Александров), Костадинов (59 Пл.Иванов), Димитров, Иванов, Андреев (67-Желязков), Илчев, Луго;