Дел Потро на полуфинал в Ещорил

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро направи впечатляващ обрат във втория сет за победа с 6:4, 7:5 над поставения под номер 1 в схемата на турнира по тенис за мъже в Ещорил - Робин Сьодерлинг

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро направи впечатляващ обрат във втория сет за победа с 6:4, 7:5 над поставения под номер 1 в схемата на турнира по тенис за мъже в Ещорил - Робин Сьодерлинг. Мачът беше от четвъртфиналите, а в следващия кръг Дел Потро ще срещне Пабло Куевас. Дел Потро, 46-и в света, проби подаването на шведския си съперник в петия гейм за победа в първия сет, но започна втория с лоша серия, довела до 4:1 за Сьодерлинг.

Проливните дъждове в португалския град обаче спряха устрема на шведа, а два часа по-късно Дел Потро излезе пределно мобилизиран на корта и спечели шест от последвалите седем гейма. Уругваецът Куевас спечели с 6:4, 6:2 срещу бразилеца Томас Белучи по пътя към полуфиналите на турнира. Останалите четвъртфинали бяха отложени поради валежите.