Ливърпул влезе в зона Европа след класика над Нюкасъл (видео)

Ливърпул достигна петото място в класирането на английската Висша лига с 55 точки, което осигурява участие в Лига Европа, след победа над Нюкасъл с 3:0 на „Анфийлд”. „Мърсисайдци” изпревариха Тотнъм в подреждането, но „шпорите” са с мач по-малко.

През целия двубой футболистите на Кени Далглиш контролираха положението на терена, пресираха съперника, който рядко стигаше до чисти положения пред Пепе Рейна. „Червените” владееха топката 56% и бяха отправили общо 11 удара към Тимоти Крул, като шест от тях бяха в рамката на вратата.

Победата за Ливърпул изработиха Макси Родригес, Дирк Каут и Луис Суарес. Така, „червените” продължиха победната си серия като домакин над „свраките”. Вече 17 години „джордитата” не са побеждавали на „Анфийлд”. За последно това се е случило през април 1994 г. с 2:0.

Домакините започнаха двубоя много активно и до края не изпуснаха инициативата. В 10-ата минута Родригес се възползва от колективна грешка в отбрана на гостите, отправи плътен удар, но и малко късметът бе на негово страна. Топката се срещна в ръката на бранител, промени траекторията си и заблуди Крул.

Втория гол Ливърпул вкара през втората част. Тогава „червените” продължиха да доминират и не дадоха съмнение, че ще допуснат изненада. В 59-ата минута Суарес, който направи много силен мач, навлезе в наказателното поле, където беше съборен и главният съдия справедливо посочи точката за изпълнение на дузпа. Каут застана зад топката и след хладнокръвно изпълнение покачи на 2:0.

В 65-ата минута добрата игра на Суарес се увенча с успех  и вкара третия гол за Ливърпул. Този пъти Каут се отчете с асистенция. До края двубоят се доиграваше, като „свраките” така и не успяха да вкарат почетно попадение.

Унион Берлин си хареса Рик Джонатан

Крилото на Лудогорец със сериозен интерес от няколко отбора в Европа

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри