50 каратеки от Хърватия, Турция и България взеха участие във втория международен турнир “Мадарски конник”

50 каратеки от Хърватия, Турция и България взеха участие във втория международен турнир “Мадарски конник”

Федерация Българско карате Шинкиокушинкай и СК “Киокушин” гр. Шумен с любезното съдействие на Община Шумен, бяха домакини на втория международен турнир “Мадарски конник”. В него участваха 50 каратеки от Хърватска, Турция и България.

Федерация Българско карате Шинкиокушинкай и СК “Киокушин” гр. Шумен с любезното съдействие на Община Шумен, бяха домакини на втория международен турнир “Мадарски конник”. В него участваха 50 каратеки от Хърватска, Турция и България.

Състезанието бе открито от кмета на гр. Шумен г-н Красимир Костов, който пожела успех на всички участници.

Домакините стартираха турнира с демонстрация на състезателния правилник в Кумите и шоу програма.

Състезателната част започна с надпреварата в Ката по японската система за преки елиминации. Шампиони при жените е Цветелина Николаева и при мъжете Иван Нондов.

По правилник турнира е за дебютанти и това дава възможност на много трениращи да вземат участие като премерят сили и боен дух на татамито. Добро впечатление направиха и нашите гости от карате клуб “Калъч” Турция и Спортен клуб “Сосай” Хърватска, като не отстъпваха по нищо на българските си съперници. И в резултат, на което шампион в най-тежката категория при мъжете стана Юмит Илмъз “Калъч” Турция, а при жените Стела Ороз “Сосай” Хърватска в кат. +65 кг. Две от специалнте купи също станаха притежание на чужденците: за най-добър дебют на Анастазия Корчиа “Сосай” Хърватска и за висок спортен дух на Аяш Рамазан “Калъч” Турция. Нашите шампиони в отделните категории са: Илиян Христозов до 65 кг., Васил Ангелов до 70 кг., Виктор Ганчев до 80 кг., Николай Вършилов до 90 кг., а при жените Шенгюл Юмер до 55 кг и Цанислава Георгиева до 65 кг. Купите за най-техничен състезател бяха връчени на Цанислава Георгиева и Илиян Христозов.

Съдииството на състезанието беше на много добро ниво и получи адмирации от чуждестранните участници, които обещаха да участват и следващата година, но много по по-подготвени и с повече състезатели.

СК “Киокушин” връчиха възпоменателен плакет на 9-кратния Европейски шампион Сенсей Валери Димитров, с благодарност за вдъхновението и гордостта, която ни носи.

Триумф в ММА: Ангел Алиев завоюва европейска титла в Белград

Българска федерация по ММА записа поредна златна страница в своята история

Тайсън Фюри се завръща

Тайсън Фюри ще се завърне на ринга на "Тотнъм Хотспър стейдиъм" на 11 април

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Европейската открита купа по джудо в зала "Арена 8888"

Стартираха първите схватки

Джошуа проговори след кошмарния инцидент в Нигерия

Антъни Джошуа наруши седмици на публично мълчание и за първи път се появи на видео откакто автомобилна катастрофа отне живота на двама от най-близките приятели на бившия световен шампион в тежка категория