Здраво катеначо и една контраатака донесоха успеха за Монтана на „Лазур” – 1:0 (видео)

„Акулите” на Георги Василев така и не можаха да преодолеят защитния вал на гостите

Отборът на Монтана постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадион „Лазур” в Бургас и бе последна от програмата на 24-ия кръг на родната „А” група.

Като цяло възпитаниците на Георги Василев контролираха събитията на терена през целия мач, докато Атанас Джамбазки бе избрал подчертано дефанзивна тактика, която в крайна сметка му донесе и желания резултат. Единственото попадение в мача пък бе дело на Димитър Илиев в 28-ата минута.

Двубоят започна с натиск на домакините, докато тимът на Монтана бе групиран в своята половина, чакайки възможностите си на контраатака. Първият точен удар в мача пък бе дело на Койта, който обаче не затрудни Христо Иванов.

Последваха опасни изстрели на Крумов и Андре, които обаче не намериха очертанията на вратата на гостите. В 19-ата минута пък, Пехливанов изтърва най-чистото положение за „акулите”, след като бе изведен очи в очи с Христов Иванов от Койта, но стражът на Монтана на два пъти спаси ударите му.

Така се стигна до 28-ата минута, когато при една контраатака, гостите съумяха да изненадат своя противник. Тогава Мичев намери Димитър Илиев в наказателното поле, нападателят напредна и с левия крак прониза Колев за 1:0.

След гола „акулите” изглеждаха малко смутени, въпреки че продължаваха да пресират своя съперник. В 42-ата минута те можеха да стигнат до изравняване, ала изстрелът от фаул на Браганца облиза напречната греда и излезе в аут.

До края на полувремето обаче до нов гол не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

Втората част стартира отново с натиск на „акулите”, докато възпитаниците на Атанас Джамбазки продължаваха да са все така плътно групирани в половината си. Това създаваше страшно много проблеми на домакините, които срещаха сериозни трудности с преодоляването на защитния вал на Монтана.

През вторите 45 минути Черноморец трябваше да се задоволява с удари от дистанция, както и с възможности от пряк-свободни удари. Първо Браганца опита късмета си от фаул, но кълбото прелетя високо над вратата, а впоследствие Христо Иванов спаси опасен изстрел на Филипов от границата на пеналта.

В последните 10 минути Георги Василев хвърли всички сили в атака, ала късметът така и не покриваше неговия отбор. Крумов за пореден път видя свой удар от фаул да прелита критично близо над напречната греда, а Савио също пробва да намери целта от дистанция, но и неговият шут не уцели вратата на Христо Иванов.