Еспаньол би Билбао и остана в битката за Европа - 2:1 (видео)

Отборът на Еспаньол постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като днес се наложи с минималното 2:1 над тима на Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Корнея Ел Прат" и бе последна от програмата на 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят започна с натиск на каталунците и пропуски в началните минути на Маркес, Алонсо и Освалдо. С един неточен изстрел за баските в началото пък се отчете Токеро.

Така се стигна до 33-ата минута, когато по-добрата игра на „папагалчетата” все пак даде резултат. Тогава Калехон центрира остро в наказателното поле, стражът на гостите изби, но при добавката Освалдо бе точен за 1:0.

Радостта на Еспаньол от този гол обаче изтрая едва 9 минути, след като в 42-ата Сусаета изпълни перфектно фаул и препарира Камени – 1:1.

Втората започна доста скучно, като двата отбора се бяха захапали в центъра на терена. Първи до възможност за гол стигнаха гостите, но ударът на Гурпеги бе спасен от стража на домакините. Последва страхотна намеса и на другия вратар – Ирайсос след изстрел на Освалдо.

Така дойде 76-ата минута, когато Алонсо засече отблизо остро центриране на Освалдо, оформяйки и крайното 2:1.

След успеха Еспаньол се намира на 8-о място във временното класиране с актив от 48 точки, на 4 от 6-ия Севиля. Гостите от Билбао пък са 7-и с 51 пункта.
В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита