В Деня на победата и Калиакра взе своето на стадион „Лазур” (видео)

Каварненци нанесоха пето поредно домакинско поражение на неузнаваемия Черноморец и се измъкнаха от опасната зона

Отборът на Калиакра спечели много ценни три точки, нанасяйки пето поредно домакинско поражение на Черноморец в последен мач от 26-ия кръг на „А” група. Каварненци спечелиха гостуването си на стадион „Лазур” с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Майкъл Тевия в 47-ата минута.

Първата част не предложи особено динамична игра и бързо темпо на малкото зрители по трибуните на стадиона в Бургас. Домакините бяха по-активният отбор на терена преди почивката. Освен, че имаха преимущество във владението на топката, „акулите” на няколко пъти погледнаха към противниковата врата, докато каварненци с нищо не застрашиха младия страж Ник Дашев, който бе предпочетен пред Стоян Колев в стартовия състав на Черноморец.

Най-опасните положения, които сътвориха бургазлии бяха удар на Цветомир Цонков от десетина метра, преминал на метър встрани от вратата в 12-ата минута и много силен изстрел на Браганца от пряк свободен удар в края на полувремето, който бе избит с мъка от Йордан Господинов. От своя страна гостите предпочетоха да играят на контраатака, но така и не успяха да отправят точен удар към вратата на Черноморец. Най-деен в тима на каварненци бе ганаецът Майкъл Тевия, който се отчете с няколко интересни пробива по дясното крило.

Напук на показаното през първите 45 минути, втората част започна ударно за отбора на Калиакра, който успя бързо да открие резултата. Само две минути след подновяването на играта при едно центриране в наказателното поле на домакините Десислав Русев свали топката с гърди за Тевия, който с мощен шут разпечата мрежата на Черноморец. След попадението домакините се стъписаха и така и не можаха да се окопитят докрая на срещата. Едно от малкото положения, които „акулите” създадоха, бе силен шут от пряк свободен удар на резервата Пламен Крумов, който бе отразен от вратаря на гостите.

Окрилени от отбелязания гол, каварненци заиграха по-активно и дори можеха да увеличат преднината си. В 72-ата минута нападателят Иван Александров, разтресе от малък ъгъл левия страничен стълб на вратата на Черноморец само две минути след като се бе появил на терена.
Четири минути преди края на срещата мощен удар на Йохан Зайц от десетина метра можеше да донесе поне точка на „акулите”, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

По този начин отборът на Калиакра се изкачи с цели три позиции във временното класиране и вече заема 12-ото място с актив от 23 точки. Въпреки загубата отборът на Черноморец запази осма позиция със своите 33 точки. В следващия кръг каварненци приемат отбора на Видима-Раковски, който им е пряк конкурент в битката за оставане в „А” група, докато на „акулите” предстои трудно гостуване на Миньор в Перник.