Чикаго поведе с в серията срещу Атланта

Отборът на Чикаго поведе с 3-2 победи срещу Атланта, след успех с 95:83 в петия мач от полуфиналите в Източната конференция на НБА на САЩ и Канада.

Отборът на Чикаго поведе с 3-2 победи срещу Атланта, след успех с 95:83 в петия мач от полуфиналите в Източната конференция на НБА на САЩ и Канада.

Най-полезният играч в редовния сезон Дерек Роуз отбеляза 33 точки, 11 от тях в последната четвърт и направи 9 асистенции.
Луол Денг добави 23 точки, а за "ястребите" най-резултатен бе Джеф Тийг с 21 точки.

"Биковете" за последно стигнаха до финала в конференцията през 1998 г., когато в тима се подвизаваха суперзвездите Майкъл Джордан и Скоти Пипън.

Атланта ще се опита да възстанови равенството в мач №6 в четвъртък, в който ще бъде домакин срещу съперника си.
Победителят ще се изправи срещу Маями или Бостън във финала на Изток.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: