Петър Стойчев подари своя рекорд на Ламанша

Петър Стойчев подари своя рекорд на Ламанша

Плувецът се надява на олимпийска квота още на Световното първенство тази година

Най-добрият български плувец Петър Стойчев днес поднесе скъп подарък на генералния мениджър на "Аурубис" в нашата страна, французина Никола Траян. Компанията подписа за втора година спонсорски договор със състезателя и по този случай десеткратният носител на Световната купа по плувен маратон връчи на бизнесмена тениска и плувна шапка, на която е изписан световния рекорд на Петър Стойчев на Ламанша, поставен преди 2 години. Политиката на "Аурубис" е насочена да подкрепя зелените спортове, мотивира финасовата помощ г-н Траян пред репортери в Пресклуб "България".  
 
Приоритет за Стойчев е Световното първенство през юли в Шанхай, което е олимпийска квалификация за всички дисциплини в плуването. Първите 10 в 10-километровия маратон ще вземат квота за Игрите в Лондон догодина. Останалите 14 места в единствената олимпийска дистанция в маратона ще се разпределят през юни следващата година. На Олимпиадата в Пекин2008 българинът стана 6-и. Сега амбициите са по-големи. Състезателят заедно със своя треньор Красимир Туманов  изцяло са се концентрирали върху 10-километровите стартове, докато дългите дистанции или са ги елиминирали в плановете си или са само за поддържане на формата, без да гонят резултати. На последния турнир за Световната купа в Канкун Стойчев е четвърти, другия месец ще участва в същия ранг надпревара в Португалия, а веднага след това, в края на юни, са двата кръга в Канада. През есента ще продължи с Европейското първенство. От миналата година П. Стойчев е на целогодишна подготовка в Германия. "Доволен съм, тренирам заедно със световния шампион Томас Лурц. Скоро бях с немския национален отбор на двуседмичен лагер във Флорида", сподели плувецът.      
ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента