Лукойл Академик поведе на Рилецо в първия полуфинал за титлата на България

“Студентите” надвиха самоковския тим с 98:74 в Правец.

Шампионите от Лукойл Академик поведоха с 1:0 победи на Рилски спортист в полуфиналната битка между двата тима за титлата на България. “Студентите” надвиха самоковския тим с 98:74 в Правец.

Играчите на Йовица Арсич започнаха отлично мача и взеха първата четвъртина с 20 точки разлика - 41:21. "Студентите" бяха още по-категорично през втората четвъртина, печелейки я с 27:10. Те водеха на полувремето с 58:31. Шампионите обаче се отпуснаха след почивката и загубиха следващата четвъртина със 17:24. Рилски Спортист спечели и последната четвъртина, с 13:16, но в крайна сметка загуби мача със 74:98.

Девин Грийн бе най-добър за победителите с 19 точки, Травис Питърсън добави 16 точки, а Божидар Аврамов се отличи с 13 точки. Александър Груев вкара 17 точки за Самоков, Богдан Андонов добави 15, а Мартин Маринов - 13 точки. Следващата среща между двата тима е на 14 май, отново в Правец.

Далас се класира за финала на Запад в НБА

С две точни стрелби на Пи Джей Уошингтън в края на шестия мач

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция