Швеция е първият финалист на световното по хокей (видео)

Съперник на Швеция на финала, който ще се играе в неделя, ще бъде победителят от срещата Русия - Финландия

Швеция победи Чехия с 5:2 (0:0, 1:2, 1:3) в първия полуфинален мач от Световното първенство по хокей на лед в Словакия.
Резултатът е донякъде изненадващ на фона на отличното представяне на чехите до момента в турнира.

Първата третина, преминала равностойно, не предвещаваше с нищо последвалия разгром. Чехия дори откри чрез Патрик Елиаш, реализирал в 1-та мин. на втората третина.

Оттук насетне обаче шведите се развихриха, забивайки 4 безответни шайби във вратата на Ондржей Павелец, като последователно реализираха Берглунд (25-а и 36-а мин.), Ериксон (49-а мин.) и Крюгер (53-та мин.).

Пет минути преди края на мача чехите намалиха отново чрез Елиаш, а секунди преди финалната сирена Берглунд оформи своя хеттрик, фиксирайки крайното 5:2 за Тре Крунур.

Съперник на Швеция на финала, който ще се играе в неделя, ще бъде победителят от другия полуфинал Русия - Финландия, започнал в 21.15 българско време. На четвъртфиналите Сборная победи Канада с 2:1, а Суоми разгроми Норвегия с 4:1.