Арсенал падна от Вила насред Лондон и покани Сити на третото място (видео)

Стенли игра 80 минути, а Дарън Бент вкара двата гола за успеха на „винените” с 2:1 на „Емирейтс”

Арсенал записа втора поредна загуба в английската Висша лига, след като отстъпи у дома пред Астън Вила с 1:2 и по този начин постави под съмнение директното си класиране за турнира Шампионска лига догодина.

Момчетата на Арсен Венгер претърпяха трето поражение в предишните четири кръга и така позволиха на Манчестър Сити да ги изпревари в класирането, ако успее да спечели домакинството си на Стоук Сити във вторник.

За гостите 80 минути изигра българският капитан Стилиян Петров, който получи жълт картон в 35-ата минута и като цяло се представи на ниво.

Астън Вила пък записа първи успех след три кръга без победа, след като зимното попълнение на тима Дарън Бент показа, че е играч за големите мачове.

Английският нападател се разписа на два пъти още в първия четвърт час игра и така регистрира шест гола срещу тимовете от т. нар. „голямата четворка”, след като преди това бе вкарал на „Анфийлд” и „Олд Трафорд”.

Първото попадение на „Емирейтс” пък дойде в 11-ата минута, след като Бент овладя на гърди пас на Кайл Уокър и от воле разстреля Шчесни.

Само четири минути по-късно завърналият се след дълго лечение бранител на Арсенал Томас Вермаален се засуети и даде шанс на Ашли Йънг да подаде отлично към връхлитащия Дарън Бент, а той от своя страна удвои аванса на гостите.

„Артилеристите” се събудиха едва след изтичането на 20-ата минута и до края на полувремето успяха да осъществят няколко опасни атаки, като първо удар на Робин ван Перси срещна гредата, а после главният рефер на срещата Майк Оливър подмина нарушение за дузпа в тяхна полза.

Така или иначе обаче резултатът се запази, а на почивката наставникът на „топчиите” Арсен Венгер реши да рискува, пускайки в игра нападателя Маруан Шамак на мястото на бранителя Себастиен Скилачи.

Ходът на френския специалист даде резултат и възпитаниците му овладяха инициативата през втората част, но неостаряващият страж на бирмингамци Брад Фридъл показа страхотните си качества и успя да запази аванса от два гола на своите до 89-ата минута.

В нея обаче дори и той бе безпомощен, след като рикошет в Ричард Дън сложи топката на пътя на Ван Перси, а той яростно я прати в мрежата му, оформяйки крайното 1:2.

Стартови състави:

Арсенал: Шчесни, Саня, Скилачи (’46 Шамак), Вермаален, Гибс, Сонг, Уилшър, Рамзи, Ван Перси, Уолкът, Аршавин (’62 Бендтнер);

Астън Вила: Фридъл, Колинс, Люк Йънг, Уолкър, Даунинг, Петров (’80 Брадли), Ашли Йънг, Рио-Кокър, Делф (’90 Хески), Бент;