Стефанова излезе втора в Украйна след успех в 10-и кръг

Гросмайстор Антоанета Стефанова победи с белите фигури Катерина Лахно (Украйна) в десетия кръг на 12-ото индивидуално Европейско първенство по шахмат за жени в грузинската столица Тбилиси с награден фонд 83 хиляди евро

Гросмайстор Антоанета Стефанова победи с белите фигури Катерина Лахно (Украйна) в десетия кръг на 12-ото индивидуално Европейско първенство по шахмат за жени в грузинската столица Тбилиси с награден фонд 83 хиляди евро. Така шампионката на Стария континент при дамите от 2003 година Стефанова събра 8,0 точки и се изкачи на второ място във временното класиране.

В последния кръг от надпреварата българката играе с черните фигури срещу Елина Даниелян (Армения), която е трета в подреждането със 7,5 точки. Лидерка е европейската вицешампионка от Риека'2010 Виктория Чмилайте (Литва) с 8,5 точки. В първенството на Стария континент участват 130 шахматистки, които ще определят победителката в 11 кръга по швейцарската система. Победителката ще получи 20 хиляди евро от наградния фонд.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“